Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna’dan Ankara’ya getirilen yetim çocukları ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna’dan Ankara’ya getirilen yetim çocukları ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ukrayna'daki Odesa Soneçko Çocuk Evi'nden Ankara'ya getirilen yetim çocukları ziyaret etti.

Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile birlikte Ukrayna'dan getirilen, aralarında özel gereksinimlilerin de bulunduğu, en küçüğü 10 aylık olan çocukları ziyaret etti. Çocuklarla tek tek ilgilenip, oyuncak hediye eden Erdoğan, sağlık sorunu bulunan bir çocuğun tedavisi için de yetkililerle görüştü.

“Burada mutlu ve emin ellerdeler”

Emine Erdoğan, çocukların Türkiye'ye getiriliş sürecinin Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy'nin eşi Olena Zelenska'yla görüşmelerinde ele aldıklarını söyledi.

Zelenska'nın çocukların güvenle barınabileceği bir yer talep ettiğini belirten Erdoğan, "Burada çocukları gelip bizzat görmek, ziyaret etmek istedim. Yeni gelmiş olmalarına rağmen, burada çok mutlu olduklarını gördüm. Bakanlık yetkilileri ve Ukrayna'dan eşlik eden bakıcılarıyla birlikte emin ellerde ve mutlular. Elbette gönül ister ki; bu savaş olmasın, kimse annesiz, babasız kalmasın, yerinden yurdundan edilmesin. Dileğim; savaşın en kısa zamanda bitmesi, yaraların sarılması ve herkesin yuvasına güvenle dönebilmesi. Olena Zelenska'ya da selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum. Gözü arkada kalmasın, emaneti bizde, her şey yolunda" dedi. DHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.