Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolasıyla Beştepe'de öğretmenlerle bir araya geldi.

Erdoğan, “Öğretmenlerimizin canına kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sormaya devam edeceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolasıyla Beştepe'de öğretmenlerle bir araya geldi. Erdoğan, “Öğretmenlerimizin canına kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sormaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilden gelen öğretmenlerle Beştepe Sergi Salonu'ndaki buluşmasında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlık terörle mücadeleydi. Irak ve Suriye'nin kuzeyine düzenlenen Pençe-Kılıç Harekatı'nı hatırlatan Erdoğan "Silahlı kuvvetlerimiz Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyine düzenledikleri hava harekatları ile saldırıların planlandığı ve gerçekleştirildiği terör yuvalarını darmadağın ediyorlar. Ülkemize yönelik terör tehdidi tamamen sona erene kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: ''Tüm öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Teröre kurban verdiğimiz tüm öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum, mekanları cennet olsun. Bizim varlık sebebimiz öğretmenlerimizdir. Eğer Cumhurbaşkanı olduysak bunun tohumlamasını yapan öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin canına kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sormaya devam edeceğiz. Silahlı kuvvetlerimiz Irak'ın ve Suriye'nin kuzeyine düzenledikleri hava harekatları ile saldırıların planlandığı ve gerçekleştirildiği terör yuvalarını darmadağın ediyorlar. Ülkemize yönelik terör tehdidi tamamen sona erene kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz. Gabar'da da Cudi'de de Tendürek'te de olacağız. Öğretmenimize eli kalkanın biz her şeyini darmadağın ederiz.

“Şimdi sayı 20'lerin altına indi”

Ben 75 kişilik sınıfta okudum. 120 kişilik sınıfların olduğu okullarımız vardı. Şimdi sayı 20'lerin altına indi. Bu biz azmin neticesi ile oldu. Bizim çektiğimiz çileyi bu nesil çekmesin istedik. Birileri öğretmenlerimizi kışkırtmaya başladı. Ama öğretmenlerimiz bu kirli oyuna gelmedi.

“Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları açıklandı”

Uzman öğretmenlik sınavına başvuran 432 bin 672 öğretmenimizin 422 bin 368'i sınavda başarılı oldu. Muaf tutulanlarla birlikte toplam 516 bin 974 öğretmenimiz uzman öğretmen olma hakkı kazandı. Başöğretmenlik sınavına başvuran 68 bin 67 uzman öğretmenimizin 66 bin 422'si sınavda başarılı oldu. 257 uzman öğretmenimiz ise doktora eğitimini tamamladıkları için sınavdan muaf tutulmuşlardır. Böylece 66 bin 679 uzman öğretmenimiz başöğretmen olma hakkını kazandı." İHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.