Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı cami çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı cami çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye’nin arabuluculuğunda Rusya ve Ukrayna arasında gerçekleştirilen esir takasının önemli bir gelişme olduğuna vurgu yapan Erdoğan, “200 ismin üstünde durmuştuk. İsimlerinin hepsi bizde mevcut. Bunlar tamamıyla bizim misafirimiz. Bir tanesi Sayın Putin’in üstünde durduğu isimdi. Biz bu ismi gönderdik” dedi. Erdoğan, altılı masanın aday tartışmasına ilişkin de “Bu konu bizim derdimiz değil, onların derdi niye bizi gersin ki. Biz kararlı bir şekilde onlar da kararsız bir şekilde yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, ”Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak öncelikli tahıl koridoru meselesi, ardından esir takasıyla ilgili süreçte hamdolsun 4 milyon tonu aşan bir tahıl koridorundan gidişler oldu. Hala devam ediyor. En önemlisi gübre nakli meselesi. Bunu başlattığımız anda fakir ülkelere nakli yapmamız onları ciddi manada hareketlendirecektir. Esir takasında da 200 ismin üzerinde durmuştuk, 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin’in özellikle üzerinde durduğu bir isimdi. Bu ismi de Rusya’ya gönderdik” dedi. Altılı masanın aday tartışmasına ilişkin de açıklama yapan Erdoğan, “O bizim değil, onların derdi. Onun derdi niye bizi gersin ki. Biz işimize bakıyoruz. Cumhur İttifakı kararlı, onlar da kararsız şekilde yola devam ediyor. Aramızdaki fark bu” şeklinde konuştu. İHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.