Çorum’da şehit ailelerinden gıda bankasına anlamlı yardım

Çorum’da şehit ailelerinden gıda bankasına anlamlı yardım

Çorum'da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere düzenli şekilde yardım yapan Çorum Belediyesi Gıda Bankasına, Çorum Şehit Aileleri Dernek Başkanından Kurban Bayramı öncesi anlamlı bir yardım geldi.

Çorum Şehit Aileleri Dernek Başkanı Galip Deniz ve eşi Pakize Deniz bu yıl şehit olan evlatları J.Asb.Çvş.Bekir Eren Deniz için okutacakları mevlidin giderinin ihtiyaç sahibi ailelere ulaşması için Çorum Belediyesi Gıda Bankasına ayni yardım olarak verdi.

Bu yıl şehit ailelerinden gelen yardımların 3'üncüsünün gerçekleştiği belirtilen açıklamada "Bu yolu Şehit Aileleri Derneğimiz açtı. Bu yıl içinde gerçekleşen yardımların 3'üncüsünün de Galip Ağabeyimiz kendi oğlunun mevlit giderini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Belediyemiz Gıda Bankasına teslim etti. Yardımın Kurban Bayramı arifesine denk gelmesi de ayrıca anlamlı oldu. Bu vesileyle şahadetinin 4.yılında şehidimize rahmet diliyoruz, mekanı cennet olsun" denildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, bayram arifesinde gıda ve giysi ihtiyacı olan vatandaşların Gıda Bankasına gelmesi durumunda kendilerine yardımcı olunacağını ifade etti. Pandemi dolayısıyla bu yıl mevlitleri iptal ettiklerini ve mevlit giderlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırma kararı aldıklarını belirten Çorum Şehit Aileleri Dernek Başkanı Galip Deniz, "Bu yardımların 3'üncüsü benim oğlumun mevlidi oldu. Bu yıl şehadetinin 4.yılı. Onun adına hayır yapmak sevindirici, onun onurunu yaşıyoruz" dedi. Şehit Jandarma Astsubay Bekir Eren Deniz'in annesi Pakize Deniz, evlatlarının şehadetinin 4.yılında mevlit gideri kadar yardımı ihtiyaç sahiplerine ulaştırma kararı aldıklarını belirtti.

Anne Deniz, "Oğlumuz adına çok üzgünüz ama onun adına birilerine yardım ediyor olmaktan da gurur duyuyoruz. Ben bütün şehit ailelerini buraya yardım yapmaya davet ediyorum. Gerçekten ihtiyaç sahipleri buraya gelip ihtiyaçlarını gideriyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor herkesin bayramını kutluyorum" dedi. Abdulkadir Söylemez

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.