Çanakkale’deki Gelibolu-Eceabat devlet yolu bugün açılacak

Çanakkale’deki Gelibolu-Eceabat devlet yolu bugün açılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çanakkale’de Gelibolu-Eceabat Devlet Yolu’nun açılacağını duyurdu. Karaismailoğlu, yolun bölünmüş yol standardına yükseltilmesiyle Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’na hızlı, güvenli ve konforlu bağlantının sağlanacağına, seyahat süresinin de 20 dakika kısalacağına işaret etti.

Karaismailoğlu, “Çanakkale’nin ulaşım standardını yükseltecek karayolu yatırımları kapsamında Avrupa yakasında tarihi yarımadada ulaşımı sağlayan Gelibolu Eceabat Devlet Yolu, bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol standardında projelendirildi. Projenin 32 kilometresini yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Tamamlanan kesimde tek tüplü inşa edilen 2 bin 560 metrelik T-1 Tüneli, 644 metrelik T-1A Tüneli, 1355 metrelik T-2 Tüneli ve 792 metrelik T-3 Tüneli olmak üzere toplam 5 bin 351 metre uzunluğunda 4 adet tünel yer alıyor” dedi. Haber Merkezi

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.