Annelerden Mehmetçik’e ‘marşlı’ selam

Annelerden Mehmetçik’e ‘marşlı’ selam

Bursa'da Nilüfer Kadın Korosu, şef Aysel Gürel'in sözlerini yazıp bestelediği "Annelerin Mehmetçik Marşı"nı Barış Pınarı Harekâtı’nda görev alan Mehmetçik için seslendirerek askerlere "selam" gönderdi.

Barış Pınarı Harekâtı’na destek vermek için bir araya gelen koro üyeleri, daha önce Gürel tarafından bestelenen, annelerin Mehmetçik'e olan sevgisini ve desteğini anlatan "Annelerin Mehmetçik Marşı"nı söyledi.

Kırmızı beyaz kıyafetleriyle "Mehmetçik'in yanındayız" mesajı veren koro üyeleri, söyledikleri marşın ardından "asker selamı" verdi.

Şef Aysel Gürel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm konserleri sosyal projeler yararına vermekten gurur duyduklarını söyledi.

Koronun kuruluşunda sayılarının az olduğunu, her konser sonrası kendilerini izleyip etkilenen kadınlarla 175 kişiye ulaştıklarını anlatan Gürel, marşın hikayesini şöyle anlattı: "Korodaki bir arkadaşımızın oğlu sınırda askerlik yapıyordu. İç geçirerek 'Keşke bayramda onun yanında olabilseydim' dedi. Ben de çok hüzünlendim ve bir gecede bu marşı besteledim. Bu marşı Mehmetçik'imize armağan ettik.

Mehmetçik Vakfı da marşımızı çok beğendi. Adını da 'Annelerin Mehmetçik Marşı' koyduk." "Hayır dualarımız, selamlarımız onlar için" "Yurdumuzda artık böyle olumsuzlukların yaşanmamasını istiyoruz. Artık tek bayrak altında, tek millet olarak huzur ve güven içinde yaşamak istiyoruz. Mehmetçik için marşımızı seslendirdik, çok heyecanlıyız, gurur duyuyoruz. Sanki onların yanında gibiyiz. Madden değil ama manen yanlarındayız. Barış Pınarı Harekatı'nı gönülden, yürekten destekliyoruz. Biliyoruz ki Mehmetçik'imiz huzur ve barış için orada. En kısa zamanda inşallah burunları bile kanamadan ülkemize dönerler. Hayır dualarımız, selamlarımız onlar için." AA

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.