Al Yazma Kilimleri, dokuma kursu ile yeniden yaşatılacak

Al Yazma Kilimleri, dokuma kursu ile yeniden yaşatılacak

Burdur Belediye Başkanlığı tarafından “Al Yazma Kilimleri” eğitim ve uygulama projesi kurs kayıtları başladı.

Burdur, binlerce yıllık tarihsel yerleşiminde, geçmişten günümüze Yörük Kültürünün sanatsal dokuması olan kilimin zengin çeşitlerine ev sahipliği yapıyor. Kilim dokuma kültürünün yaşatılması, geleneksel birikimin değerlendirilmesi ve bu yöresel kültürün geleceğe taşınması amacıyla, kadınlarımıza istihdam yaratmak üzere, geleneksel “Al Yazma Kilimleri” dokuma kursu müracaatları başladı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediyemizce Geleneksel Al Yazma Kilimlerimizi yeniden yaşatmak üzere kadınlarımıza yönelik Dokuma kurslarımız başladı.

Eğitime katılmak isteyen kadınlarımızın Belediyemiz Çözüm Masasına başvurmaları rica olunur” duyurusunda bulunuldu. “Al Yazma Kilimleri” eğitim ve uygulama projesi kursları 9 Mart 2020’de başlayacak olup, son başvuru 6 Mart 2020 Cuma günü saat: 17.00’a kadar Burdur Belediye Başkanlığı Çözüm Masası’na yapılması duyuruldu.

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.