Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve Havza İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, vatandaşlara KADES hakkında bilgilendirme yaptı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve Havza İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, vatandaşlara KADES hakkında bilgilendirme yaptı

Havza ilçesinde dolandırıcılık ve KADES hakkında bilgilendirme yapan Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğüne bağlı ekibindeki polislerden pazarda yorulan yaşlı kadının çantalarını taşıdı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ve Havza İlçe Emniyet Müdürlüğü TDP birimi ile birlikte ilçede Salı günü kurulan sebze pazarı, giyim pazarı, ATM’ler ile tekstil atölyelerinde dolandırıcılık ve KADES uygulaması bilgilendirmesi yaptılar.

Sebze pazarında bilgilendirme yapan polisler pazarda alışveriş yaparak çıkmakta olan ve yorulan yaşlı kadının çantalarını alarak gideceği yere kadar götürdüler.

Polis’in bu hareketinden memnun kalan yaşlı kadın: “Allah sizlerden razı olsun. Sizler bizlerin evlatlarısınız. Kurban olurun sizlere.”dedi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler ziyaret ettikleri pazaryerleri, işyerleri ve ATM’lerde broşür dağıtarak dolandırıcılığı, evden hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek tedbirler ve Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgi verdi. Haber A.Altun

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.