“24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinlikleri kapsamında ‘Zeka Oyunları Turnuvası’ gerçekleştirildi

“24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinlikleri kapsamında ‘Zeka Oyunları Turnuvası’ gerçekleştirildi

"24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Turnuvası, Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulunun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü” kutlama etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Zeka Oyunları Turnuvası, Şehit Hilmi Bıyıklı İlkokulunun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Kendir ve Şube Müdürü Bahadır Darakçı öğretmenlerin eğlenceli ve eğitim dolu etkinlerine katılarak meslektaşlarının öğretmenler gününü kutladı. 60 öğretmenin dahil olduğu öğretmenler günü “Mangala" ve "Hedef Beş" zeka oyunu turnuvası keyifli mücadelelere sahne oldu.

Turnuvanın yanı sıra yeni zekâ oyunlarının tanıtımının da yapıldığı etkinliğe öğretmenlerin aileleriyle birlikte katılmaları renkli görüntülere de sahne oldu.

Son dönemlerde ilimizde hızlı bir şekilde yaygınlaşan zekâ oyunları, bilişsel ve duyuşsal gelişimin sağlanmasında önemli bir rol oynuyor. Ayrıca zekâ oyunları teknoloji bağımlılığından kurtularak ailece keyifli ve öğretici vakit geçirmeyi de mümkün kılıyor.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, "Turnuvaya renk katan zeka oyunları hakemleri Hüseyin SÜGÜN, Taner KILIÇ, Mehmet GÜMÜŞ, Nadir Kayaş , Yasin KARAKUŞ ve Gökhan AYDIN’a, katılım sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, “24 Kasım Öğretmenler Gününü” kutluyoruz" ifadelerine yer verildi. Şeyma Nur Duran

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.