İletişim Başkanlığı, Londra’da NATO Liderler Zirvesi öncesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirecek

İletişim Başkanlığı, Londra’da NATO Liderler Zirvesi öncesinde bir dizi etkinlik gerçekleştirecek

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı NATO Liderler Zirvesi öncesinde Londra’da bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı NATO Liderler Zirvesi öncesinde, Londra’da 2-4 Aralık tarihleri arasında panel ve çeşitli etkinlikler düzenleyecek.

İletişim Başkanlığı, 2 Aralık’ta Türkiye Konuşmaları (Turkey Talks) panel serisi kapsamında, Londra Naval and Military Club’da “Türkiye’nin NATO’daki Rolü ve Bölgesel Güvenlik Sınamaları” başlıklı panel düzenleyecek. Türkiye’nin NATO için, NATO’nun da Türkiye için öneminin ele alınacağı panelin ardından Türk heyeti aynı gün Financial Times Editörler Kurulu ile bir görüşme gerçekleştirecek.

Türk heyeti ayrıca, 3 Aralık’ta NATO Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenecek ve değişen dünyada NATO’nun öneminin ve geleceğinin ele alınacağı “NATO Engages: Innovating the Alliance” temalı yan etkinliğe katılacak.

Heyet, 4 Aralık’ta ise Muhafazakar Parti eski Milletvekili ve Birleşik Krallık AB’den Çıkış (Brexit) Bakanının eski özel danışmanı Nick de Bois başkanlığında “Türkiye'nin Muhafazakar Partili Dostları” (Conservative Friends of Turkey-CFT) ile yuvarlak masa toplantısında bir araya gelecek. Olası Brexit sonrası Türkiye-Birleşik Krallık ilişkilerinin ekonomi ve güvenlik boyutlarının ele alınacağı toplantıda, ikili ilişkilerin daha ileri bir seviyeye taşınması için izlenecek yol haritasına dair görüş alışverişinde bulunulacak.