15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni Ankara’dan hareket etti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni Ankara’dan hareket etti

Ankara, İstanbul ve Konya arasında iki ay boyunca hizmet verecek olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni Ankara’dan yola çıktı.

İletişim Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) iş birliği ile hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni Ankara’dan yola çıktı.

Ankara, İstanbul ve Konya arasında iki ay boyunca hizmet edecek olan trenin 56 bin kilometre yol kat etmesi ve bu süreçte 60 bin yolcu taşıması planlanıyor. 10.45’te 380 yolcu ile İstanbul’a doğru yola çıkan yüksek hızlı tren “Türkiye Aşkına” teması ile seferlerine devam edecek.

İlk defa trene binen yolcu heyecanını dile getirerek, “Şu ana kadar heyecanla geldim ilk defa geliyorum. İlk defa biniyorum hızlı trene. Torunuma, kızıma gidiyorum, mutluyum. İlk defa da böyle özel bir şeyse benim için güzel. Kaybettiklerimiz, uğraştıklarımız, verdiklerimiz; bizim için büyük bir acı bu. İnşallah bir daha tekrarı olmaz. Güzel günler istiyoruz” diye konuştu.

Bir diğer yolcu ise duygularına hakim olamadığını belirterek, “Ne mutlu. Allah kimsenin başına vermesin öyle günleri. Bu millete yazık” ifadelerini kullandı. İHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni Ankara’dan hareket etti

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Treni Ankara’dan hareket etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) iş birliğinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 15 Temmuz görseli ile giydirilmiş yüksek hızlı tren (YHT) Ankara YHT Garı’ndan İstanbul’a uğurlandı.

15 Temmuz darbe girişiminin 5. yıl dönümünde darbe girişimi esnasında şehitleri anmak ve o gün yaşananları hatırlamak için her sene çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve TCDD iş birliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü tarafından dış yüzeyine 15 Temmuz fotoğrafları giydirilen Yüksek Hızlı Tren Ankara YHT Garı’ndan İstanbul’a uğurlandı.

Tam yolcu kapasitesi ile İstanbul’a hareket eden YHT iki ay boyunca Ankara-İstanbul-Ankara arasında sefer yapacak. Toplam 56 bin kilometre yol kat edecek olan tren yaklaşık 60 bin yolcuya hizmet verecek.

Fotoğraflar