İletişim Başkanlığının destekleriyle düzenlenen “Uluslararası Akdeniz E-Spor Turnuvası” Antalya’da yapıldı

İletişim Başkanlığının destekleriyle düzenlenen “Uluslararası Akdeniz E-Spor Turnuvası” Antalya’da yapıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının destekleriyle düzenlenen "Uluslararası Akdeniz E-Spor Turnuvası" Antalya'da yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Akdeniz’de Türkiye merkezli dostluk, barış ve ortak gelecek temasının işlendiği 'Uluslararası Akdeniz E-Spor Turnuvasının' ilki Antalya’da gerçekleşti. İletişim Başkanlığımızın desteğiyle gerçekleşen turnuvada 15 Akdeniz ülkesinden 300 fazla takım katıldı. Bu gurur hepimizin!" ifadelerini kullandı.

Spor diplomasisinin bir uzantısı olarak Türkiye'nin ev sahipliğindeki turnuvada, Akdeniz'de Türkiye merkezli dostluk, barış ve ortak gelecek teması işlendi.

Uluslararası organizasyonda katılımcılar, "FIFA 21" ve "Rocket League" oyunlarında ülkeleri adına yarıştı. 15 Akdeniz ülkesinin kayıt yaptırdığı turnuvada, 300'den fazla takım şampiyonluk için mücadele etti.

Elemelerin online şekilde gerçekleştiği mücadelelerde final etkinliği Antalya'da yapıldı.

FIFA 21 oyununda Türkiye adına "Futbolist" takımı, Rocket League oyununda ise İspanyol "Team Queso" şampiyonluğu elde etti.

Videolar