Ara Güler Sergisi Londra’da en iyi 10 etkinlik arasında

Ara Güler Sergisi Londra’da en iyi 10 etkinlik arasında

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen ve ilk ayağı Londra’da gerçekleştirilen Ara Güler Sergisinin, Conde Nast Traveller tarafından Londra’da haftasonu gidilecek en iyi 10 etkinlik arasında yer aldığını duyurdu.

Altun, Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen “Dünya Başkentlerinde Ara Güler Sergisi” serisinin ilk durağı olan Londra sergisi hakkında Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

Serginin Londra’da hafta sonu gidilecek en iyi 10 etkinlik arasında gösterildiğini belirten Altun, Türkçe ve İngilizce olarak yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanlığımızca 23 Nisan’da Saatchi Galeri’de açılan Ara Güler Sergisi 5 Mayıs’a kadar açık. Sergimiz, Conde Nast Traveller tarafından Londra’da haftasonu gidilecek en iyi 10 etkinlik arasında gösterildi.”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından Doğuş Grubu'nun kurucusu olduğu Ara Güler Müzesi ile Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle gerçekleştirilen serginin ana sponsorluğunu Halkbank ile Ziraat Bankası, basın sponsorluğunu Sabah ile Daily Sabah gazeteleri, resmi hava yolunu ise Türk Hava Yolları üstlendi. Londra Saatchi Galeri'de İngiliz Devlet Bakanı Sir Alan Duncan ile medya ve sanat dünyasından 500'ü aşkın kişinin katıldığı açılışın ardından serginin yansımaları basında da geniş yer buldu. Açılıştan bir gün önce 22 Nisan Pazartesi günü The Times'ın sayfalarında yer alan Ara Güler Sergisi, açılışının ertesi sabahında da London Live'ın geniş kapsamlı haberiyle gündeme taşındı. TimeOut da dünkü haberinde "sokaktaki insandan dünyanın en önemli isimlerine uzanan muhteşem kareler" ifadeleriyle sergiyi okurlarına tavsiye etti.

Dünya Başkentlerinde Ara Güler Sergisi Mayıs 2019'da Paris'te, Haziran 2019'da Kyoto'da, Eylül 2019'da New York'ta, Ocak 2020'de Roma'da ve Nisan 2020'de Mogadişu'da gerçekleştirilecek.

Fotoğraflar