29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, büyük bir coşkuyla kutlanacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, büyük bir coşkuyla kutlanacak

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un 29 Ekim’de saat 19:23 için davetini yaptığı Büyük Cumhuriyet Konseri, tüm Türkiye’nin ekranları başında coşkuyla eşlik edeceği İstiklal Marşı ile başlayacak. Cumhuriyetimizin 97. yılı heyecanına İletişim Başkanlığı tarafından Akdeniz’de 97 dalgıçla gerçekleştirilecek özel su altı ışık gösterisi de eşlik edecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anıtkabir ziyareti ile başlayıp Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tebrikleri kabulü ile devam edecek kutlamalar, resmigeçit törenlerinin ardından İletişim Başkanlığınca koordine edilen bir dizi özel konser ve programla sürecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 29 Ekim’de ayrıca Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde Cumhuriyetin 97. yılına özel olarak hazırlanan Milli Mücadele Sergisi'nin açılışını yapması da öngörülüyor.

Büyük Cumhuriyet Konseri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, İletişim Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğinde “Büyük Cumhuriyet Konseri” düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarafından Antalya’daki Patara Antik Kenti meclis binasında gerçekleştirilecek “Büyük Cumhuriyet Konseri”, 29 Ekim’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yılına işaret etmek amacıyla saat 19:23’te İstiklal Marşı ile başlayacak.

97 dalgıçla su altı ışık gösterisi

İletişim Başkanlığı ayrıca Akdeniz’in ülkemiz için önemine bir kez daha dikkat çekmek ve bölgenin uluslararası tanıtımına katkıda bulunmak adına Cumhuriyetimizin 97. yıldönümüne özel olarak Akdeniz’de 9 noktada, 7 şehirde 97 dalgıçla su altında bir dizi etkinliğe imza atacak.

Bu proje kapsamında ilk olarak Kekova’da Büyük Cumhuriyet Konseri ile eş zamanlı şekilde dalış gösterileri ve ışık şovları gerçekleştirilecek.

29 Ekim’deki Büyük Cumhuriyet Konseri ve su altı gösterileri, televizyon kanalları ile Cumhurbaşkanlığı ve İletişim Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarında canlı olarak yayınlanacak. Konser ve gösteri eş zamanlı olarak Galata Kulesi’ne de yansıtılacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kutlamaları “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yarın 19:23’te İstiklal Marşımız’la başlayacak ve canlı yayınlanacak Büyük Cumhuriyet Konseri ile coşkuyla kutlayacağız. Akdeniz’de 97 dalgıçla özel su altı ışık gösterisi de 97. yıl heyecanımıza eşlik edecek.” mesajı ile duyurdu.