New York’taki Times Meydanı’nda dijital ekranlı araçtaki görsellerle 15 Temmuz darbe girişimi anlatıldı

New York’taki Times Meydanı’nda dijital ekranlı araçtaki görsellerle 15 Temmuz darbe girişimi anlatıldı

ABD'nin New York kentindeki Times Meydanı'nda dolaşan dijital ekranlı araçtaki görsellerle 15 Temmuz darbe girişimi ABD'lilere ve turistlere izletildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri çerçevesinde yurtdışında yürüttüğü çalışmalar kapsamında ABD'nin en ünlü meydanlarından New York'taki Times Meydanı'nda dolaşan dijital ekranlı araçtaki görsellerle 15 Temmuz hain darbe girişimi ABD'lilere anlatıldı.

Times Meydanı'nı dolaşan araçtaki ekrandan 15 Temmuz darbe girişimine dair görseller de yayınlandı. Yayında ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında hazırlanan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gerçek ve karanlık yüzünü anlatan "The Network" adlı belgeselin fragmanına da yer verildi.

Tanınmış İngiliz gazeteci Andrew Wilson'un çektiği “The Network”, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde bugün seyirci ile buluşacak. Bugünkü gösterimin ardından ise belgeselin yurtdışında önemli başkentlerde ve şehirlerde gösterimine devam edilecek.