Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın İzmir Depremi’nden zarar gören ev ve işyerlerinin yenilerini depremzedelere teslim edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın İzmir Depremi’nden zarar gören ev ve işyerlerinin yenilerini depremzedelere teslim edecek

Proje alanlarında 795 konut ve 153 iş yerinin inşası ise sürüyor. Diğer konut ve iş yerlerinin de kısa sürede tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarınki programı kapsamında, Bayraklı'da düzenlenecek törende yapımı tamamlanan 596 konut ve 145 iş yeri olmak üzere toplamda 741 yapının sahiplerine tapularını teslim edecek.

Binaların yıkıldığı Bayraklı ilçesindeki 7 proje alanında inşası tamamlanarak depremzedelere teslim edilecek 596 konut ve 145 iş yerinin yanı sıra diğer proje alanlarında 795 konut ve 153 iş yerinin inşası ise sürüyor.

Diğer konut ve iş yerlerinin de kısa sürede tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

Teslimi yapılacak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan konutlar 2+1 ve 3+1 şeklinde projelendirildi. 2+1 daireler 90 veya 94 metrekare, 3+1 daireler ise 102, 106, 118 veya 138 metrekare olarak inşa edildi.

İletişim Başkanı Altun: Cumhurbaşkanımız her zamanki gibi verdiği sözü tuttu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Cumhurbaşkanımız, İzmir halkına bir söz vermişti. ‘Yaralarınızı saracağız, sıcak yuvalarınıza, ekmek teknelerinize kavuşturacağız’ demişti. Her zamanki gibi verdiği sözü tuttu.” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Altun, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İzmir depreminde hasar gören ev ve iş yerlerinin tapuları yarın sahiplerine teslim edileceğini hatırlatarak, bu vesile ile İzmir'de meydana gelen depremde vefat eden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diledi. İletişim Başkanı Altun, “Benzer acıların bir daha yaşanmaması duasıyla…” ifadelerini kullandı.