Yerleşik Uluslararası Basın Mensuplarının Basın Kartlarını Yenilemesi Hakkında Duyuru

Türkiye’de yerleşik uluslararası basın mensuplarının her yıl basın kartlarını yenilemesi gerekmektedir.

2024 yılı için basın kartı yenileme talepleri 25.10.2023 tarihi itibarıyla kabul edilmeye başlanacaktır. Basın kartı başvuruları sadece online olarak yapılmakta olup, basın mensuplarının daha önce başvurularında kullandıkları e-posta adreslerini ve belirlenen şifrelerini kullanmaları gerekmektedir. Farklı bir e-posta adresi ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Basın kartı yenileme başvurusu yapacak basın mensuplarının 2024 yılı için geçerli çalışma izni yahut çalışma izni muafiyeti belgesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından almış olması gerekmektedir. Bu belgeler basın kartı yenileme başvurusu sırasında akreditasyon sistemine yüklenecek olup, geçerli izin ya da muafiyet belgesi olmadan yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuruda kullandıkları e-posta adresini hatırlamayan basın mensupları, aşağıda yer alan irtibat bilgilerinden bize ulaşarak e-posta adresini öğrenebilirler. (E-posta adresini hatırlamayan basın mensuplarının “Kayıt Ol (Sign Up)” linkini tıklamaması gerekmektedir.) 

E-posta adresini hatırladığı halde şifresini unutanlar ise http://akreditasyon.iletisim.gov.tr internet adresinden "Şifremi Unuttum (Forgot Password)" linkini tıklayarak yeniden şifre belirleyebilirler.

Herhangi bir sorun durumunda aşağıdaki mail adresiyle iletişime geçilebilir.

E-Posta: pressaccreditation@iletisim.gov.tr

Saygıyla duyurulur.