TBMM ve PAB İşbirliğinde Gerçekleştirilecek Küresel Parlamenter Konferansı (20-21 Haziran 2022, İstanbul)

     “Parlamentolar ve Göç ve Mültecilere İlişkin Küresel Mutabakatlar: Daha Güçlü Uluslararası İşbirliği ve Ulusal Uygulama Nasıl Sağlanabilir?” konulu Küresel Parlamenter Konferansı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve Parlamentolar Arası Birlik (PAB)  işbirliğinde, 20-21 Haziran 2022 tarihlerinde TBMM’nin ev sahipliğinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da (Silahşör Cad. No:42 Bomonti-Şişli, İstanbul)  düzenlenecektir.

      Söz konusu etkinlik, TBMM Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa ŞENTOP,  PAB üyesi Parlamento Başkanları ve milletvekillerinin yanı sıra göç konusunda çalışan uzmanlar, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

      Konferansı, basın kartı sahibi yerli ve Türkiye’de yerleşik uluslararası medya mensupları takip edebilecek olup, anılan basın mensuplarının akreditasyon işlemi için aşağıda yer alan akreditasyon forumunu doldurarak, basın kartları ile birlikte en geç 16 Haziran 2022 tarihine kadar medya@tbmm.gov.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

    Akreditasyon ve basın düzenlemelerine ilişkin ayrıntılı bilgiye, TBMM Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığından (0312 420 86 17) ulaşılabilecektir.

      Saygıyla duyurulur.

 Ek: Form