TBMM ev sahipliğinde düzenlenecek Asya Parlamenter Asamblesi (APA) İcra Konseyi Toplantısı Açılış Töreni (14 Kasım 2023)

Asya Parlamenter Asamblesi (APA) İcra Konseyi Toplantısı Açılış Töreni Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ev sahipliğinde ve TBMM Başkanı Sayın Numan KURTULMUŞ’un katılımlarıyla 27 Kasım 2023 tarihinde, Regnum Carya Otel’de (Kadriye Bölgesi, Üçkum Tepesi Mevkii Belek-Antalya) gerçekleştirilecektir.

Söz konusu toplantıya APA üyesi ülkeler Meclis Başkanı, Meclis Başkanvekili ve Milletvekili düzeyinde katılım sağlayacaktır.

APA İcra Konseyi Toplantısı Açılış Törenini “basın kartı sahibi” yerli ve yerleşik uluslararası medya mensupları takip edebilecek olup akreditasyon işlemleri için ekte yer alan akreditasyon formunun doldurularak basın kartı örnekleri ile birlikte 23 Kasım 2023 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığına (akreditasyon@tbmm.gov.tr) iletilmesi gerekmektedir.

Akreditasyon ve basın düzenlemelerine ilişkin ayrıntılı bilgiye TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığından (Tel: 0312 420 69 17) ulaşılabilecektir. Akreditasyon sonucunuz ve tören programı e-posta ile bildirilecektir.

Toplantının canlı yayın hizmetleri, TRT tarafından ücretsiz ve logosuz olarak sunulacağından programa TRT dışında canlı yayın aracı alınmayacaktır. Canlı yayın frekans bilgileri TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından ayrıca paylaşılacaktır.

Asya Parlamenter Asamblesine ilişkin (APA) detaylı bilgiye https://www.tbmm.gov.tr/apa-hakkinda, https://asianparliament.org/events/ ve https://asianparliament.org internet sayfalarından ulaşılabilecektir.

Saygıyla duyurulur.

 

EK:

-Akreditasyon Formu (1 sayfa)