İslam İşbirliği Teşkilatı 12. Enformasyon Bakanları Konferansı

1.GENEL BİLGİ

İslam İşbirliği Teşkilatı 12. Enformasyon Bakanları Toplantısı 21-22 Ekim 2022 tarihlerinde ülkemizin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. 22 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecek bakanlar toplantısı basına açık olarak düzenlenecektir.

Söz konusu toplantıyı takip etmek isteyen basın mensuplarının 15 Eylül saat 09.00’dan en geç 17 Ekim 2022 saat 18.00’a kadar http://akreditasyon.iletisim.gov.tr internet adresi üzerinden, talep edilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

2.AKREDİTASYON

a)Yerli Basın Mensupları;

Göreve bağlı basın kartı taşıyan gazetecilerden herhangi bir belge istenmemektedir. (Not: Sürekli Basın Kartı ve Serbest Basın Kartı sahiplerinin ise etkinlikleri hangi kurum adına takip edeceklerini başvuru sayfasında yer alan “Açıklamalar” alanına yazmaları ve kurumlarından alacakları görevlendirme yazılarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.)

b) Ülkemizde Yerleşik Uluslararası Basın Mensupları;

Sisteme herhangi bir belge yüklemeyecek, daimi akreditasyon başvurusunda kullandıkları e-posta adresleri ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak başvurularını tamamlayacaklardır.

Daimi akreditasyon başvurularında kullandıkları e-posta adresinden farklı bir e-posta adresi ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. E-posta adresini hatırlamayan basın mensupları pressaccreditation@iletisim.gov.tr e-posta adresinden bilgi alabilirler.

Akreditasyon Adımları

1.http://akreditasyon.iletisim.gov.tr adresine giriş yapınız.

2.İlk defa giriş yapıyor iseniz "Kayıt ol" butonu üzerinden e-posta adresiniz ve belirleyeceğiniz şifre ile kayıt yaptırınız.

3.Kayıt işleminin ardından, e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklayarak kayıt işlemini tamamlayınız.

4.E-posta adresiniz ve belirlediğiniz şifre ile sisteme tekrar giriş yapınız.

5.Giriş işleminin ardından açılan sayfaya kimlik bilgilerinizi giriniz ve ardından fotoğrafınızı yükleyiniz. (Girdiğiniz bilgiler; yerli gazeteciler için “nüfus cüzdanı”, uluslararası gazeteciler için ise “pasaport” ile aynı olmalıdır.)

6.Açılan sayfada yer alan “Başvurunuzu Seçiniz” alanında katılmak istediğiniz toplantıyla ilgili “İslam İşbirliği Teşkilatı 12. Enformasyon Bakanları Konferansı” toplantı adını tıklayınız.

7.Basın kartı sahibi olan yerli ve uluslararası gazetecilerin kurum, görev ve iletişim bilgileri otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Başvuru sahipleri sayfanın sağ alt köşesinde yer alan “Gönder” butonuna tıklayarak başvurularını tamamlayacaklardır.

8.Başvurusunu başarıyla tamamlayan medya mensuplarına “Başvurunuz sisteme kaydedilmiştir” bilgisini içeren e-posta gönderilmektedir. (Böyle bir e-posta almamışsanız tekrar başvuru yapınız.)

9.Başvurusu uygun görülen medya mensuplarına “Başvurunuz onaylanmıştır” bilgisini içeren e-posta gönderilecektir.

10.Başvuruda kullandığınız e-posta adresi ve şifrenizi unutmayınız. Daha sonra yapacağınız akreditasyon başvurularında da bu bilgileri kullanmanız gerekmektedir.

3. NAKLEN YAYIN / UPLİNK ARAÇLARI

Naklen yayın araçları için de akreditasyon yaptırılması gerekmektedir. Her bir medya kuruluşu adına sadece bir kişinin araç akreditasyonu bilgilerini doldurması yeterlidir, kurumunuz adına 1’den fazla naklen yayın aracı girecek ise kişisel başvuru sayfanızın araç akreditasyonu kısmında yer alan “Araç Ekle” butonuna basarak görev yapacak tüm araçlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz. Araç akreditasyonu sadece naklen yayın araçları için yapılmakta olup şahsi araçlar için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Akreditasyon kartı olmayan görevli uplink ve teknik donanım araçlarının girişine izin verilmeyecek ve akredite olmayan basın mensupları basının faydalandığı kolaylık ve basın organizasyonlarından yararlanamayacaklardır.

 

Yer: Conrad Istanbul Bosphorus Hotel

Not: Akreditasyonu onaylanan basın mensupları kartlarını 21 Ekim 2022 günü etkinlik alanındaki basın masasından şahsen temin edebilirler. Toplantı programı bilahare basın mensupları ile paylaşılacaktır.

İrtibat: pressaccreditation@iletisim.gov.tr

Saygıyla duyurulur.