TBMM ev sahipliğinde düzenlenecek Asya Parlamenter Asamblesi 13. Genel Kurulu

Asya bölgesinde barış, refah, ekonomik ve sosyal ilişkiler konularında parlamentoların iş birliğini geliştirmeyi hedefleyen ve Türkiye’nin dönem başkanlığını yürüttüğü Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 13. Genel Kurulu, TBMM Başkanı ve APA Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’un ev sahipliğinde ve katılımlarıyla, 8 – 10 Ocak 2023 tarihleri arasında Titanic Mardan Palas Otel’de Kundu Mahallesi, Yaşar Sobutay Bulvarı, Mardan Palace Otel Sitesi No:450-1, Aksu/Antalya) yapılacaktır.

APA 13. Genel Kurulu ve toplantılarını sadece “basın kartı sahibi” yerli ve yerleşik uluslararası medya mensupları takip edebilecek olup, akreditasyon işlemleri için ekte yer alan akreditasyon formunun doldurularak 5 Ocak 2023 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar TBMM Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’na (medya@tbmm.gov.tr) iletilmesi gerekmektedir.

Akreditasyon ve basın düzenlemelerine ilişkin ayrıntılı bilgiye, TBMM Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığından (Tel: 0312 420 86 17) ulaşılabilecektir. Akreditasyon sonucunuz, Genel Kurul programı ve değişiklikler e-posta ile bildirilecektir.

Toplantının canlı yayın hizmetleri, resmî yayıncı kuruluş TRT tarafından ücretsiz ve logosuz olarak sunulacağından programa TRT dışında canlı yayın aracı alınmayacaktır. Canlı yayın frekans bilgileri TBMM Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından ayrıca paylaşılacaktır.

Asya Parlamenter Asamblesine ilişkin (APA) detaylı bilgiye https://www.tbmm.gov.tr/apa-hakkinda, https://asianparliament.org/events/ ve https://asianparliament.org/ internet sayfalarından ulaşılabilecektir.

Saygıyla duyurulur.

Akreditasyon Formu için tıklayınız.