4. Dünya Göçebe Oyunları basın akreditasyonu başvuruları 27 Eylül saat 18.00’a kadar uzatılmıştır

102 ülkeden 3 bini aşkın sporcunun katılacağı Dünya Göçebe Oyunları’nın 4’üncüsü bu yıl 29 Eylül – 02 Ekim 2022 tarihleri arasında Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenecektir. Oyunlarla ilgili ayrıntılı bilgiye ve program detaylarına oyunlar resmi sayfasından ulaşılabilir.

https://www.worldnomadgames2022.com/?gclid=EAIaIQobChMI14jsjJmP-gIVDZ53Ch0vJwq6EAAYASAAEgJYxfD_BwE

Söz konusu toplantıyı takip etmek isteyen basın mensuplarının en geç 27 Eylül 2022 saat 18.00’a kadar http://akreditasyon.iletisim.gov.tr internet adresi üzerinden, talep edilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Akreditasyon

I- Basın kartı taşıyan Türk basın mensupları ile ülkemizde yerleşik uluslararası basın mensupları akreditasyon başvurusunda kullandıkları e-posta adresleri ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak başvurularını tamamlayacaklardır. (Not: Sürekli Basın Kartı ve Serbest Basın Kartı sahiplerinin ise etkinlikleri hangi kurum adına takip edeceklerini başvuru sayfasında yer alan “Açıklamalar” alanına yazmaları ve kurumlarından alacakları görevlendirme yazılarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.)

II- Basın kartı taşımayan yerli ve yabancı basın mensupları kurumlarından alacakları görevlendirme yazısı (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ile kimlik veya pasaportlarını sisteme yükleyerek başvurularını tamamlayacaklardır.

III- Akreditasyon Adımları

1- http://akreditasyon.iletisim.gov.tr adresine giriş yapınız.

2- İlk defa giriş yapıyor iseniz "Kayıt ol" butonu üzerinden e-posta adresiniz ve belirleyeceğiniz şifre ile kayıt yaptırınız.

3- Kayıt işleminin ardından, e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklayarak kayıt işlemini tamamlayınız.

4- E-posta adresiniz ve belirlediğiniz şifre ile sisteme tekrar giriş yapınız.

5- Giriş işleminin ardından açılan sayfaya kimlik bilgilerinizi giriniz ve ardından fotoğrafınızı yükleyiniz. (Girdiğiniz bilgiler; yerli gazeteciler için “nüfus cüzdanı”, uluslararası gazeteciler için ise “pasaport” ile aynı olmalıdır.)

6- Açılan sayfada yer alan “Başvurunuzu Seçiniz” alanında katılmak istediğiniz toplantıyla ilgili “4. Dünya Göçebe Oyunları” toplantı adını tıklayınız.

7- Basın kartı sahibi olan yerli ve uluslararası gazetecilerin kurum, görev ve iletişim bilgileri otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Başvuru sahipleri sayfanın sağ alt köşesinde yer alan “Gönder” butonuna tıklayarak başvurularını tamamlayacaklardır.

8- Basın kartı sahibi olmayan ulusal ve uluslararası gazeteciler, istenen bilgileri sisteme girip yukarıda belirtilen belgeleri yüklemek suretiyle sayfanın sağ alt köşesinde yer alan “Gönder” butonuna tıklayarak başvurularını tamamlayacaklardır.

9- Başvurusunu başarıyla tamamlayan medya mensuplarına “Başvurunuz sisteme kaydedilmiştir” bilgisini içeren e-posta gönderilmektedir. (Böyle bir e-posta almamışsanız tekrar başvuru yapınız.)

10- Başvurusu uygun görülen medya mensuplarına “Başvurunuz onaylanmıştır” bilgisini içeren e-posta gönderilecektir.

11- Başvuruda kullandığınız e-posta adresi ve şifrenizi unutmayınız. Daha sonra yapacağınız akreditasyon başvurularında da bu bilgileri kullanmanız gerekmektedir.

Yer: Mustafa Kemal Paşa Mahallesi

Yeniköy Mevkii

Günübirlik Tesis Alanları

İznik, Bursa

 

Not: Akreditasyonu onaylanan basın mensupları kartlarını 29 Eylül 2022 günü etkinlik alanındaki basın masasından şahsen temin edebilirler. Oyunlar programı bilahare basın mensupları ile paylaşılacaktır.

İrtibat: pressaccreditation@iletisim.gov.tr

        press@worldnomadgames2022.com

Saygıyla duyurulur.