Togg İstanbul’da deneyim merkezi açtı

Togg İstanbul’da deneyim merkezi açtı

TOGG, İstanbul'da Vatandaşların SUV Modelini Yakından İnceleyebileceği Bir Deneyim Merkezi Açtı. Toplam 20 Deneyim Merkezinin Hayata Geçirilmesi Planlanıyor.

Türkiye'nin ilk yerli elektrikli otomobil markası TOGG, vatandaşların SUV modelini yakından inceleyebileceği ilk deneyim merkezini İstanbul'da açtı.

Aracın seri üretime geçeceğinin açıklanmasının ardından ilk yerli elektrikli otomobile hem yurt içinden hem de yurt dışından büyük ilgi gösterildi. Daily Sabah'ın bildirdiği gibi, öncelikli listede yer alan ve modellerini diğerlerinden daha erken alacak olan bankalar da dâhil olmak üzere, Türkiye'nin kamu sektöründen binlerce sipariş alındı. TOGG, geçtiğimiz günlerde kendisine iki araba almak istediğini söyleyen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den ilk uluslararası siparişini aldı.

İlk etapta 2023 yılı boyunca 17 ila 18 bin adet aracın satışa çıkarılması planlanıyor. İstanbul Zorlu Center'da açılan ilk deneyim merkezinde vatandaşlar TOGG'un C-SUV modelini yakından görebilecek. Daily Sabah'ın haberine göre sonraki deneyim merkezleri yakında Adana, başkent Ankara, Gemlik ve İzmir ilinde faaliyete geçecek. Ülke çapında toplam 20 merkez açılacak.

Beş farklı platformu kapsayan toplam üç farklı model oluşturulacak: Sedan, hatchback, station wagon, spor ve crossover (SUV). Elektrikli aktarma organının yaklaşık 400 beygir gücü ürettiği ve versiyona bağlı olarak arkadan veya dört tekerlekten çekişli olacağı söyleniyor.