Erdoğan, yeni kabinenin ilk oturumunun ardından: “Türkiye Yüzyılı” vizyonunu birlikte inşa edeceğiz

Erdoğan, yeni kabinenin ilk oturumunun ardından: “Türkiye Yüzyılı” vizyonunu birlikte inşa edeceğiz

Erdoğan, yeni kabinenin ilk oturumunun ardından: "Türkiye Yüzyılı" vizyonunu birlikte inşa edeceğiz

Anadolu Ajansının aktardığı üzere, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 85 milyon Türk vatandaşının "Türkiye Yüzyılı" vizyonunu hep birlikte inşa edeceklerini söyledi.

Erdoğan, yeni kabinenin Ankara'daki ilk toplantısının ardından, "İki kelimeye çok dikkat edin. Biz, bu iki kelimenin, iki kavramın uygulayıcısı olacağız. Bir istikrar, iki güven. İstikrar ve güvenle biz, Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz.'' diye konuştu.

Yeni Görev

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, 28 Mayıs'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunu kazandıktan sonra devlet başkanlığı olarak beş yıllık yeni bir dönem kazandı ve Cumartesi günü yemin töreninin ardından yeni kabinesini açıkladı. Daha önce 14 Mayıs'ta Türkiye'de cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ilk turu yapıldı.

Erdoğan, ''Bu seçimlerde Türkiye'de herkes bizimle birlikte kazandı. Biz sonuçtan bağımsız olarak 85 milyon vatandaşıyla birlikte Türkiye'nin tamamını kucaklamaya devam edeceğiz.'' dedi.

Seçimlere rekor katılımla milletin iradesine ve istikbaline sahip çıktığını anlatan Erdoğan, Türk demokrasisinin tüm dünya için bir referans noktası hâline geldiğini kaydetti.

Onunla Başa Çıkma

''Seçimler öncesi gündeme aldığımız anayasa değişikliği teklifi, TBMM'nin yeni toplantısında değerlendirilecek.'' şeklinde vurgu yapan Erdoğan, yeni kabinenin görevinin kolay olmadığına, ancak enflasyon dahil devletin ve vatandaşların karşı karşıya olduğu sorun ve zorlukların üstesinden gelmeye ve çözmeye kararlı olduğuna işaret etti.

Şubat ayında şiddetli depremlerle sarsılan Türkiye'nin güney bölgelerinde yaşayanların karşılaştığı sorunların çözümüne yönelik kararlı bir politikanın sürdürüleceğini de duyurdu.

Bugünkü oturum başlamadan önce Erdoğan, kabine üyeleri ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Anıtkabir'i ziyaret ederek saygı duruşunda bulundu.