Erdoğan video mesajında: “Türkiye’nin sınırları NATO sınırlarıdır”

Erdoğan video mesajında: “Türkiye’nin sınırları NATO sınırlarıdır”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yayımladığı bir video mesajında, terörle mücadelede NATO ortakları ve müttefiklerinden gerekli destek ve iş birliği yapılmamasına işaret ederek terörün bugün istikrarın önündeki engellerden biri olduğunu belirtti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Brüksel’deki NATO üye ülkelerin liderlerine hitaben video mesajında, terörün bugün “istikrarın önündeki engellerden” biri olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin başta NATO olmak üzere tüm uluslararası arenada terörle mücadelede ön saflarda yer aldığını vurgulayan Erdoğan, “Sınırları içinde ve dışında birçok terör örgütüne karşı amansız bir mücadele yürüten Türkiye, genç yaşta şehit olan çocuklarıyla DEAŞ’a karşı yakın savaşan tek NATO müttefikidir.” dedi.

Erdoğan devamında şu ifadelerin altını çizdi: “Türkiye’nin sınırları NATO’nun sınırlarıdır. Ayrıca teknolojik gelişme, demografik baskılar, iklim değişikliği, terörizm, yasa dışı göç ve korona salgını dünyaya yeni zorluklar getiriyor.”

Türkiye Cumhurbaşkanı mesajının sonunda, ülkesinin bölgede ve ötesinde güvenilir bir müttefik olarak üzerine düşeni yaptığına işaret etti ve şunları söyledi: “Türkiye, Irak’tan Afganistan’a, Kafkaslar’dan Balkanlar’a, Karadeniz’den Akdeniz’e ve Afrika’ya kadar istikrarın sağlamasına yönelik tüm girişimlere öncülük ediyor ve bu girişimlere katılıyor.”