Erdoğan: Türkiye, Cumhuriyetin 100. yılına kadar koyduğu hedeflerinin çoğuna ulaşmayı başardı

Erdoğan: Türkiye, Cumhuriyetin 100. yılına kadar koyduğu hedeflerinin çoğuna ulaşmayı başardı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çarşamba günü Parlamentoda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin, kuruluşunun 100. yılında cumhuriyet için belirlenen hedeflere büyük ölçüde ulaşmayı başardığını belirtti.

Partililere konuşan Erdoğan, “Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi ulaştırmak, milletimizi kavuşturmak istediğimiz hedeflere büyük ölçüde kavuştuk. Ülkemizin son 10 yıldır maruz kaldığı ağır saldırılar ve küresel krizler, bazı alanlarda gecikmeye yol açsa da bunlar kazanımlarımızın büyüklüğüne halel getirecek hususlar değildir. 2023 yılı, bizim için 20 yıllık eser ve hizmet siyasetimizin sembolüdür.” ifadelerini kullandı.

“Önümüzdeki aylarda yaşanacak seçimi, önemli ve tarihi kılan da işte budur.” diyen Erdoğan, “Bizim hayatımızda hiçbir seçim kolay olmadı. Her seçime büyük bir mücadeleyle, azimle, gayretle hazırlandık, girdik. Allah’a şükür, her seçimde de sandıktan zaferle çıkmayı başardık.” diye hatırlattı.

Türkiye Cumhurbaşkanı, Ankara'nın "küresel çalkantıları kendi atılımlarının temeli haline getirme yeteneğine sahip olduğunu" da belirtti.