Erdoğan, mültecilere en büyük desteği Türkiye’nin verdiğini söyledi

Erdoğan, mültecilere en büyük desteği Türkiye’nin verdiğini söyledi

İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansında konuşan Erdoğan'ın gündeminde Suriye politikası ve mültecilere yapılan yardım vardı.

Erdoğan, mültecilere en büyük desteği Türkiye'nin verdiğini ve desteğin devam edeceğini söyledi.

Erdoğan, muhalefetin Suriyelilere yönelik açıklamalarına da tepki gösterdi.

"Biz varil bombaları altında inleyen, oralardan kaçan bu insanları asla ve kata o varil bombalarına tekrar teslim etmeyiz. Çünkü biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Bundan dolayı onları tekrar bombalara teslim edemeyiz. Ama Türkiye'nin ana muhalefeti eder. Varsın etsin. Biz insanı seviyoruz. Onun için böyle bir ayrıma girmeyiz."

Erdoğan, terörle mücadeleye ilişkin mesajlar verdi.

“Birileri petrol paylaşımının içinde. Bizim önümüze de getirdiler. 'Bizim derdimiz petrol değil'. dedik, bizim derdimiz insan.” ifadesini kullandı.

"Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın anlayışıyla terör örgütlerini kendimizden uzak tutmakla yetinmiyor, bizzat inlerine girip imha ediyoruz. DEAŞ'tan El Kaide'ye, PKK-YPG'den FETÖ'ye kadar ülkemizi ve dünyayı tehdit eden ne kadar terör örgütü varsa hepsiyle de mücadele halindeyiz. Türkiye tüm bu çabalarıyla sadece kendi güvenliğini ve huzurunu sağlamakla kalmadı aynı zamanda tüm uluslararası toplumun vicdan borcunu da ödüyor. Birileri petrol paylaşımının içinde. ‘Acaba ne kadar daha petrol çıkartırız?’ Bizim önümüze de bunu getirdiler. 'Bizim derdimiz petrol değil.' dedik. Bizim derdimiz insan. Bu insanları kurtarmak."