Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tüm imkanlarımızla Azerbaycan Cumhuriyeti’nin yanındayız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tüm imkanlarımızla Azerbaycan Cumhuriyeti’nin yanındayız”

Azerbaycan Milli Meclisinde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kafkasya bölgesinde barış sadece Azerbaycan Cumhuriyeti’ne değil, Ermenistan'a ve bölgedeki tüm ülkelere fayda sağlayacaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kalıcı barışa giden yolun, bölge halkları ve devletlerin karşılıklı güvene dayalı iş birliğinden geçtiğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün tüm imkanlarımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Bütün dünya bilsin ki yarın da Azerbaycan’ın yanında yer alacağız. Medeniyet ile vandallık arasındaki farkı görmek isteyenler gelsin Karabağ’da iki dönem arasındaki farkı görsün.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye'ye iftira atanlar, Kafkasya ve Azerbaycan'a baksınlar. Türkiye'nin bu bölgedeki tutumu, ülkemizin çeşitli konulara yaklaşımını göstermektedir.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gelecek yıl Şuşa’yı “Türk Dünyası Kültür Başkenti” olarak görmekten memnuniyet duyacağını ifade etti.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Ermeniler de Zengezur koridorundaki demir yoluyla Moskova ve tüm dünyaya ulaşabilecekler. Böylece kendi kendilerine uyguladıkları ablukadan kurtulacaklar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ermenistan, Azerbaycan ile sorunlarını çözdükçe biz de Türkiye olarak gereken adımları atacağız.” dedi.