Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı tebriklerini iletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı tebriklerini iletti

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı vesilesiyle bütün Müslümanları tebrik etti.

Erdoğan, dünyadaki bütün Müslümanları Koronavirüsün yayılmasını önlemek için bayramlarını evlerinde kutlamaya çağırdı.

Türkiye Devleti ve halkının pandemi konusunda sınavı başarıyla geçtiğine dikkati çeken Erdoğan, "Mart ve nisan aylarında zor zamanlar geçirdik ancak mayıs ayında dünyadaki birçok ülke ile birlikte normalleşmek için adımlar attık. Tedbirlere bağlı kalır, maske takar ve hijyenimize dikkat edersek Allah’ın izniyle kesinlikle bu süreçten yüz akıyla çıkacağız." dedi.

Erdoğan, pandemi sırasında birçok ülkenin ellerindeki imkanları sıkı sıkıya değerlendirdiğine, Türkiye'nin dost ve kardeş ülkelere yardım gönderdiğine değinerek, "Bir ulus olarak küresel dayanışma hakkında çok fazla konuşulduğu bir dünyada insanlığımızı kanıtladık ancak hiçbir şey yapılmıyor. Salgından sonra ekonomik ve politik olarak yeniden şekillenen bir dünyada Türkiye'nin gücünü, zenginliğini ve refahını artıracağız." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "İnanıyorum ki bayram sevinçlerinizi sevdiklerinizle, doğrudan olmasa da iletişim yoluyla paylaşacaksınız. Ramazandan sonraki ayı sağlık ve barış içinde karşılamamız için Allah’a dua ediyorum. Herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Sağlıklı kalın." dedi.