Türk Kızılayı vatandaşlara aşure dağıttı

Türk Kızılayı vatandaşlara aşure dağıttı

Türk Kızılay Derneği Sinop Şube Başkanlığınca vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Türk Kızılayı Sinop Şubesi tarafından Muharrem Ayı ve Aşure Günü etkinlikleri kapsamında Sinoplulara aşure ikramında bulunuldu. Fetih Baba Mescidi önünde gerçekleştirilen etkinlikte özel olarak hazırlatılan aşureler Sinoplulara dağıtıldı. Programa Türk Kızılay Derneği Sinop Şubesi Başkanı Kemal Albayrak ile şube yönetimi tam kadro katıldı.

Yaklaşık 500 kişilik aşurenin dağıtıldığını dile getiren Kemal Albayrak, "Türk Kızılayı olarak her zaman yardıma muhtaç vatandaşlarımızı gözetmekle birlikte, bu gibi özel günlerde tüm vatandaşlarımızla birlikte oluyoruz. Bu yıl düzenlediğimiz aşure etkinliğine çok sayıda vatandaşımız iştirak etti. Katılımdan ve desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Aşure geleneğinin önemine de değinen Albayrak: "Farklılıklarımız bizim zenginliklerimizdir. Bunu en güzel aşurede de görüyoruz. Bu vesileyle bütün vatandaşlarımızın muharrem ayını kutluyorum. Ayrıca emeği geçen tüm ekibime de teşekkür ediyorum. Allah, birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin, Muharrem ayını ve Aşure günümüzü hayırlı ve mübarek etsin" diye konuştu. Ali Fuat Özşahin

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.