‘Türk Kızılay gönüllülerinden oluşturulan “Kızılay Afet Timleri” eğitimlerini tamamladı

‘Türk Kızılay gönüllülerinden oluşturulan “Kızılay Afet Timleri” eğitimlerini tamamladı

Elazığ'da Türk Kızılay gönüllülerinden oluşturulan "Kızılay afet timleri" 4 gün süren eğitimi tamamlayarak göreve hazır hale getirildi.

Gönüllülerden oluşan afet timlerine Elazığ Türk Kızılay Şubesinde afet sırasında yapılması gerekenlerle ilgili teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Başta doğal afetler olmak üzere birçok olaya müdahale edebilecek donanıma sahip olması planlanan 3 timdeki 21 kişinin gönüllü görev alması sağlanacak. Afet yönetimi uzmanı Deniz Bozyiğit, Türkiye'nin jeopolitik konumuna değinerek, bu kapsamda her yıl deprem ve sel gibi afetler ile karşılaşıldığını söyledi.

Bozyiğit, "81 ilde Kızılayı temsil eden şubelerde çalışma başlattık. Bu çalışmalarımız kapsamında geçen hafta Konya şubemizde bu hafta da Elazığ şubemizde oluşturulan timlere afete hazırlık ve müdahale eğitimleri verdik." dedi.

Eğitimleri 3 gün teorik bir gün uygulamalı şekilde verdiklerini dile getiren Bozyiğit, eğitim sonunda katılımcılara sertifika verdiklerini belirtti. AA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.