Türk Kızılay, 2 günde 137 ünite kan bağışı topladı

Türk Kızılay, 2 günde 137 ünite kan bağışı topladı

Türk Kızılayı Çorum Kan Bağışı Merkezi tarafından Sungurlu’da düzenlenen kan bağışı kampanyasında 2 günde 137 ünite kan bağışı alındı.

Türk Kızılayı Sungurlu Koordinatörü İbrahim Çırakoğlu, ilçe de 20-21 Haziran tarihlerinde Atatürk Meydanı’nda kan bağışı kampanyası düzenlendiğini ve 2 günde 137 ünite kan bağışı alındığını söyledi.

Çırakoğlu, kan bağışı kampanyasına katılan ve destek olan herkese teşekkür etti. 18 ile 65 yaş arasında sağlıklı her insanın 3 ayda bir kan bağışında bulunabileceğini kaydeden İbrahim Çırakoğlu, sürekli sterilize edilen, hekim kontrolünün sağlandığı sağlıklı ve güvenli Kızılay araçlarında vatandaşlardan kan alınmaya devam edileceğini ifade etti.

Çırakoğlu, ‘Kızılay damarlarımızda ki kan, içtiğimiz su gibidir’ diyerek, kan bağışının önemine dikkat çekti. Adem İncel

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.