Samsun’da yükümlülerinin meslek edinmeleri ve topluma kazandırılması için hayata geçirilen “Her Değişim Bir Umut” projesinin açılışı gerçekleştirildi

Samsun’da yükümlülerinin meslek edinmeleri ve topluma kazandırılması için hayata geçirilen “Her Değişim Bir Umut” projesinin açılışı gerçekleştirildi

Samsun Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde, madde bağımlısı veya diğer yükümlü kişilerin meslek öğrenmesi için ‘Mesleki Eğitim ve Hobi Atölyesi’ açıldı.

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (SESOB) başvuru sahibi, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Yeşilay Samsun Şubesi ve Samsun İlkadım Halk Eğitim Merkezi'nin ortak olduğu ‘Her Değişim Bir Umut Projesi’ hayata geçirildi. Madde kullanan ve yükümlü denetimli serbestlik kişilerinin mesleğe kazandırılması için Mesleki Eğitim ve Hobi Atölyesi açıldı. Açılan atölyelerde kuaförlük ve medikal tekstil kursu verilecek.

“Güler: Merhem oluyoruz”

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü binasında yapılan açılış töreninde konuşan SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, "Birliğimize bağlı 72 odamız bulunmaktadır. Bizler 45 bin esnaf ve sanatkarı temsil ediyoruz. Bizim kuruluşumuzun amacı esnafa yardım etmektir. Bu proje ile yükümlülerimizin yarasına merhem oluyoruz” dedi.

“Kılıç: 123 projeden birinci oldu”

Konuşma yapan Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, “Her Değişim Bir Umut Projesi', Yeşilay’ın Türkiye genelinde 123 projesi içerisinde birinci olmuş bir projedir. Projemizin amacı yükümlülerimize meslek edindirmek ve bu mesleğin ustalık belgesini alarak kendi iş sahasını açma imkanı sağlamaktır. Projemiz yaklaşık 10 ay sürecektir” diye konuştu.

“Dağlı: Takdire şayan”

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ise “Yeşilay’ın başlattığı bu proje çağrısı üzerine en yüksek puanı alması suretiyle bu çalışmanın başlangıcına 'Bismillah' demek için buradayız. Çocuklarımız, gençlerimiz, geleceğimiz için buradayız. Bu manada yapılan takdire şayandır. Bildiğiniz gibi bağımlılıkla mücadele en önemli konulardan bir tanesidir” şeklinde konuştu. Tolga Birgücü

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.