Muğla’nın Fethiye ilçesinde elektrikli ve elektronik atıklar ile atık piller toplanıyor

Muğla’nın Fethiye ilçesinde elektrikli ve elektronik atıklar ile atık piller toplanıyor

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen okullararası Elektronik Atık ve Atık Pil toplama yarışması içinde bulunulan Covid-19 süreci dolayısıyla 5-12 Haziran Dünya Çevre Haftasında sonuçlandırılamamıştı.

Okullarda biriktirilen elektronik atıklar ve atık piller Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerince toplanmaya başlandı.

Geri Dönsün Yaşam Sürsün projesinin başarıyla devam ettiğini belirten Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, “Geleneksel hale getirdiğimiz atık pil ve elektronik atık toplama yarışmalarını sürdürebilmek adına okullarımızdan bu atıkları tartım işlemi yapılarak, kayıtlar tutularak teslim almaya başladık. Her iki yarışmayı düzenlememizdeki ortak hedef ise; çevresel değerlerin korunması ve davranışa dönüşerek, çevre bilincinin arttırılmasıdır. Elektronik Atıkları ve Atık Pilleri özenle toplayarak biriktiren tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize duyarlılıklarından dolayı teşekkür eder, daha sağlıklı günlerde bu yarışmayı düzenlemeyi temenni ederim.” dedi. Haber Merkezi

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.