Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı KATİP Heyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığını ziyaret etti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı KATİP Heyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığını ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yürütülen “Kamu Görevlisi ve Akademisyenlere Yönelik Türkçe İletişim Programı” (KATİP) kapsamında, dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkçe öğrenimi bursu almaya hak kazanan kamu görevlisi, araştırmacı ve akademisyenlerin yer aldığı heyeti, 8 Temmuz tarihinde ağırladı.

Dünyanın çeşitli bölgelerindeki 29 farklı ülkede kamu görevi icra eden 39 katılımcı, Kamu Diplomasisi Daire Başkanı Ömer Faruk Tanrıverdi tarafından Başkanlığımız ve faaliyet alanları hakkında bilgilendirildi.

Yaptığı konuşmada KATİP’in ülkemiz ile katılımcıların ülkeleri arasındaki bağları güçlendirecek bir program olduğunu ifade eden Tanrıverdi, heyet mensupları ile aldıkları Türkçe eğitimi ve Türkiye’de geçirdikleri zaman hakkında da görüş alış verişinde bulundu.

Ziyaret programında katılımcılara ayrıca, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının kuruluşu, görevleri ile yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirmiş olduğu proje ve etkinliklere dair detaylar da aktarıldı ve heyet üyelerinin soruları yanıtlandı.