Paraguaylı basın mensuplarından İletişim Başkanlığına ziyaret

Paraguay’ın önde gelen medya kuruluşlarından 10 kişilik bir basın mensubu heyeti, Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı tarafından Dışişleri Bakanlığı ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) katkıları ile düzenlenen program kapsamında ziyaretlerine başladı.

Ülkemizde 21-28 Eylül 2019 tarihleri arasında mesleki çalışmalar ve temaslar gerçekleştirecek Paraguaylı basın mensupları, 23 Eylül 2019 tarihinde T.C. İletişim Başkanlığında Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Zahid Sobacı ve Kamu Diplomasisi Dairesi Başkanı Ömer Faruk Tanrıverdi tarafından kabul edildi.

Başkanlığın tarihi, teşkilat yapılanması ve faaliyetleri hakkında Paraguaylı basın mensuplarına bilgi verilen ziyarette; Türkiye’nin Latin Amerika ülkeleri ile ilişkileri, Paraguay ile ikili ve ekonomik ilişkiler, Türk dizileri ve iki ülke arasındaki iş birliği olanakları gündeme geldi.

Ayrıca, Paraguaylı basın heyetine FETÖ hakkında bilgi verilerek Başkanlığımız tarafından İspanyolca olarak hazırlanan ve FETÖ’yü anlatan bir video gösterildi.