Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Tırı, selin yaşandığı Bozkurt’ta görev yapan gazetecilere hizmet veriyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Tırı, selin yaşandığı Bozkurt’ta görev yapan gazetecilere hizmet veriyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Basın Tırı, sel yaşanan Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde görev yapan gazetecilere hizmet veriyor.

Ezine Çayı'nın 11 Ağustos'ta taşması sonucu yaşanan selin ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından sel bölgesine gönderilen basın tırı, Bozkurt ilçesine konuşlandırılarak bölgede görev yapan gazetecilere hizmet vermeye başladı.

İletişim Başkanlığı tarafından sel bölgesinde görev yapan yerli ve uluslararası medya mensuplarının mesleki çalışmalarını kolaylaştırmak amacıyla Afet Koordinasyon Merkezi'nde tefriş edilen basın tırında gazetecilere elektrik, internet, yeme ve içme hizmetleri veriliyor. Tırda ayrıca basın mensuplarına selle ilgili bilgi akışı da sağlanıyor.

Bölgede görev yapan A Haber muhabiri Ata Gündüz Kurşun selin ardından bölgede yaşanan gelişmeleri takip etmek için Bozkurt ilçesine geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Basın mensupları olarak biz de burada görevimizi yapıyoruz. Tabii ki zor şartlar altında çalışıyoruz. Devlet tüm imkanlarını seferber etmiş durumda burada. Hiç kimse aç değil, açıkta değil, inanılmaz bir seferberlik var. Türkiye'nin dört bir yanından gelen kamu kurumlarının ve STK'ların ekipleri var." En kısa zamanda yaraların sarılacağını belirten Kurşun, "İletişim Başkanlığı da  burada çok önemli bir görevi icra ediyor. Sağ olsunlar, burada da bir basın merkezi oluşturdular. En azından yayın aralarında kısa molalar vereceğimiz, haberlerimizi geçeceğimiz bir nokta oluşturuldu. Teknolojik imkanlarla donanmış bir nokta, teşekkür ediyoruz." dedi. 

Azerbaycanlı gazeteciler de Bozkurt’ta görev yapıyor

Azerbaycan'da görev yapan Getty Images foto muhabiri Aziz Karimov ile Azerbaycan'da yayın yapan REAL TV'nin foto muhabiri Famil Mahmudbayli de üç gün önce Bozkurt'a geldi.

Sahada çalışmalarını sürdüren foto muhabirleri, çektikleri görselleri, İletişim Başkanlığının selden sonra ilçede kurduğu Basın Merkezi'nden ülkelerine ve dünyaya servis ediyor.

Foto muhabiri Aziz Karimov, Bozkurt'a 3 gün önce gelerek çalışmaya başladıklarını söyledi.

Karabağ Savaşı'nda Türk gazetecilerin Azerbaycan'da çalıştığına işaret eden Karimov, "Buradaki acıları birlikte paylaşmaya, birlikte dünyaya ulaştırmak için geldik. Burada polislerle, arkadaşlarla çalışıyoruz. Bugün ve yarın burada olacağız. Azerbaycan'a döneceğiz. Türkiye'de yangınlar ve selin olduğunu televizyondan duyduk. Yangınlara yetişemedik ama sel olunca planladık, gelmeyi kararlaştırdık. Burada insanlar, Azerbaycan'dan geldiğimizi söylediğimizde bize kapılarını açtılar." dedi.