Antalya Diplomasi Forumu (27-29 Mart 2020, Antalya)

            1. GENEL BİLGİ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde ve Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’nun ev sahipliğinde 27-29 Mart 2020 tarihlerinde “Dijital Çağda Diplomasi” ana temasıyla “Antalya Diplomasi Forumu” (ADF) düzenlenecektir.

Söz konusu Forum’la her yıl, siyaset, akademi, düşünce ve iş çevrelerinden önde gelen şahsiyetlerin bir araya gelerek, uluslararası sorunlara çözüm önerileri getirmeye çalışacak bir diyalog platformu oluşturulması amaçlanmaktadır.

Forum’la ilgili detaylı bilgi aşağıdaki web sayfasından temin edilebilir.  http://adf.mfa.gov.tr/default.tr.mfa

Forum’un yapılacağı mekân, programı ve basın mensupları tarafından izlenebilecek bölümleri hakkında ayrıca bilgi sunulacaktır.

Ulusal ve uluslararası üst düzey yetkililerin katılacağı forumu takip etmek isteyen basın mensupları için Başkanlığımızca akreditasyon işlemi uygulanacaktır.         

            2. AKREDİTASYON

Söz konusu forumu takip etmek isteyen basın mensuplarının en geç 20 Mart Cuma günü saat 12.00’ye kadar http://akreditasyon.iletisim.gov.tr internet adresi üzerinden, talep edilen belgeleri sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

a)      Yerli Basın Mensupları  

Basın kartı olmayan gazetecilerin görevli oldukları kurumdan temin edecekleri görevlendirme yazılarını (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Basın kartı taşıyan gazetecilerden herhangi bir belge istenmemektedir. (Ancak Sürekli Basın Kartı ve Serbest Basın Kartı Sahiplerinin ise hangi kurum adına etkinlikleri takip edeceklerini başvuru sayfasında yer alan “Açıklamalar” alanına yazmaları ve kurumlarından alacakları görevlendirme yazılarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.)

b)     Ülkemizde Yerleşik Uluslararası Basın Mensupları

Sisteme herhangi bir belge yüklemeyecekdaimi akreditasyon başvurusunda kullandıkları e-posta adresleri ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak “Başvurunuzu Seçiniz” menüsü altında yer alan etkinliklerden hangisini takip etmek istediklerini seçecekler ve istenilen bilgileri doldurarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Daimi akreditasyon başvurularında kullandıkları e-posta adresinden farklı bir e-posta adresi ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. E-posta adresini hatırlamayan basın mensupları daimiakreditasyon@iletisim.gov.tr e-posta adresinden bilgi alabilirler.

c)     Yurtdışından Gelecek Uluslararası Basın Mensupları

Bağlı bulundukları kurumlarından alacakları görevlendirme yazısı (antetli, yetkili kişi imzalı ve kaşeli) ve pasaport fotokopisini sisteme yükleyerek akreditasyon başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

3.      AKREDİTASYON YÖNTEMİ

a.    http://akreditasyon.iletisim.gov.tr adresine giriş yapınız.

b.   İlk defa giriş yapıyor iseniz "Kayıt ol" butonu üzerinden e-posta adresiniz ve belirleyeceğiniz şifre ile kayıt yaptırınız.

c.   Kayıt işleminin ardından, e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkine tıklayarak kayıt işlemini tamamlayınız.

d.   E-posta adresiniz ve belirlediğiniz şifre ile sisteme tekrar giriş yapınız.

e.   Giriş işleminin ardından açılan sayfaya kimlik bilgilerinizi giriniz ve ardından fotoğrafınızı yükleyiniz. (Girdiğiniz bilgiler; yerli gazeteciler için “nüfus cüzdanı”, uluslararası gazeteciler için ise “pasaport” ile aynı  olmalıdır.)

f.   Açılan sayfada yer alan “Başvurunuzu Seçiniz” alanında katılmak istediğiniz törenlerle ilgili “Antalya Diplomasi Forumu (27-29 Mart 2020, Antalya)”  toplantı adını tıklayınız.

g.   Basın kartı sahibi olan yerli ve uluslararası gazetecilerin kurum, görev ve iletişim bilgileri otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Başvuru sahipleri sayfanın sağ alt köşesinde yer alan “Gönder” butonuna tıklayarak başvurularını tamamlayacaklardır.

h.   Basın kartı sahibi olmayan ulusal ve uluslararası gazeteciler, istenen bilgileri sisteme girip yukarıda belirtilen belgeleri yüklemek suretiyle sayfanın sağ alt köşesinde yer alan “Gönder” butonuna  tıklayarak başvurularını tamamlayacaklardır.

i.   Başvurusunu başarıyla tamamlayan medya mensuplarına  “Başvurunuz sisteme kaydedilmiştir” bilgisini içeren e-posta gönderilmektedir. (Böyle bir e-posta almamışsanız tekrar başvuru yapınız.)

j.   Başvurusu uygun görülen medya mensuplarına “Başvurunuz onaylanmıştır” bilgisini içeren e-posta gönderilecektir.

k.  Başvuruda kullandığınız e-posta adresi ve şifrenizi unutmayınız. Daha sonra yapacağınız akreditasyon başvurularında da bu bilgileri kullanmanız gerekmektedir.

 

Akreditasyon kartları, 26 Mart 2020 tarihinden itibaren Antalya Regnum Carya Otel’deki Basın Masası’ndan şahsen temin edilecektir.

 

Saygıyla duyurulur.

 

 

İRTİBAT BİLGİLERİ

 

Ulusal Basın Mensupları

İrtibat Kişisi

Meryem Kenger

Telefon Numarası

0 (312) 583 63 26

e-Posta Adresi

meryem.kenger@iletisim.gov.tr

 

Ülkemizde Yerleşik Uluslararası Basın Mensupları

İrtibat Kişisi

Egemen Moral

Telefon Numarası

0 (312) 583 61 26

e-Posta Adresi

egemen.moral@iletisim.gov.tr

 

Yurtdışından Gelecek Uluslararası Basın Mensupları

İrtibat Kişisi

Egemen Moral

Telefon Numarası

0 (312) 583 61 26

e-Posta Adresi

egemen.moral@iletisim.gov.tr