Çavuşoğlu: Milli Takımımızın gördüğü muamele kabul edilemez

Çavuşoğlu: Milli Takımımızın gördüğü muamele kabul edilemez

Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçı için İzlanda'ya giden Türkiye Milli Futbol Takımı havalimanında yaklaşık iki saat bekletildi.

Milli futbolcuların özel eşyalarının ayrıntılı arandığı ve uzun süre pasaport kontrolünde tutulduğu öğrenildi. Alanda saatlerce bekletilen milli futbolcular çıkışta yaşananlara tepki gösterdi.

Burak Yılmaz, "Herkesin çantasını aldılar, tekrar tekrar geçiriyorlar." ifadelerini kullandı.

Kaptan Emre Belezoğlu da gereğinden fazla arama yapıldığını söyledi.

Açıklama yaptığı sırada İzlandalı bir taraftar Emre Belözoğlu'a mikrofon tutar gibi fırça uzattı. Söz konusu taraftar daha sonra gözden kayboldu.

Ayyıldızlı ekip havalimanındaki uzun bekleyişin ardından kamp yaptığı otele yerleşti.

A Milli Takım bugün yapacağı antrenmanla hazırlıklarını tamamlayacak. Antrenman öncesinde A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş ve bir milli futbolcu bugün basın toplantısı düzenleyecek.

Avrupa Şampiyonası elemelerinde çıktığı üç maçta dokuz puan toplayan Milli Takım, İzlanda ile yarın saat 21.45'te karşı karşıya gelecek.

Milli Takım kafilesinin İzlanda'da havalimanında bekletilmesine Ankara'dan arka arkaya tepki geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Milli Takımımızın gördüğü muamele kabul edilemez, gereğini yapacağımızdan milletimizin şüphesi olmasın." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından, "Milli Takımımıza İzlanda'da yapılan saygısızlık kabul edilemez ve gereği yapılacaktır, girişim başlatılmıştır." mesajını paylaştı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'te, "Milli Takım'a yapılan saygısız muamele İzlanda yetkili makamlarının sorumluluğundadır. İzlanda makamlarını en güçlü şekilde kınıyoruz. Sporun ruhuna yakışmayan bu saygısızlık karşısında gerekli tüm cevaplar net şekilde verilir." ifadelerini kullandı.