Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK) ile vatandaşlar, günlük hayattaki yaşamsal becerilerini geliştirmek için acil durumlarla ilgili ilk yardım eğitimi alıyor.
VATANDAŞLARA İLK YARDIM EĞİTİMİ
Yayın Organı : Ünye Haber Gazetesi
Şehir : Ordu
Yayın Tarihi : 07.12.2018

92 Kursiyer Eğitim Alıyor Altınordu, Ünye ve Fatsa’da 92 kursiyer “İlk Yardımın Temel İlkeleri, Temel Yaşam Desteği, Yaralanmalarda İlk Yardım, Kırık-Çıkık ve Burkulmalarda İlk Yardım, Diğer Acil Durumlarda İlk Yardım ve Taşımalar” konularıyla ilgili bilinç kazanıyor. Toplam 18 saatlik eğitim sonrasında kursiyerler, sağlık görevlileri tarafından verilen eğitimlerle hayatın kurtarılması ya da kötüye gitmesinin önlenmesi için yapması gerekenleri öğreniyor.

“İlk Yardım Hayat Kurtarıcı Müdehalelerdir”

İlk yardımın hızlı ve sakin yapılması gereken bir uygulama olduğunu ifade eden Kurs Öğretmeni Jale Eyüboğlu, “İlk yardım kurslarımıza vatandaşlarımızın katılımı çok fazla, insanlarımız bu konuda duyarlı. Öğrencilerden sokaktaki insanlara kadar toplumun tüm kesimlerinden kurslara katılım oluyor. İlk yardım hayat kurtarıcı müdahalelerdir. İyileştirmenin kolaylaştırılması, hayati fonksiyonların tekrar yerine gelmesinin sağlanması gibi önemli görevleri barındırıyor. ORMEK olarak temel ihtiyaçlardan olan ilk yardım konusunda kursiyerlerimize eğitim vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.