Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sudan’daki temasları kapsamında Sevakin Adasında TİKA tarafından yapılan restorasyon çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.
TİKA’NIN SEVAKİN’DE RESTORASYONLARI
Yayın Organı : Anadolu'da Bugün Gazetesi
Şehir : Konya
Yayın Tarihi : 08.11.2018
Görsel Kaynak : AA / Arif Akdoğan

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte resmi ziyarette bulunduğu Sudan’da Sevakin Adasına geldi.

Hulusi Akar, Sevakin’de Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) restore ettiği Osmanlı dönemi eserlerini inceleyerek adada devam eden restorasyon çalışmalarına dair bilgi aldı.

Milli Savunma Bakanı Akar, Sudan temasları kapsamında ilk olarak Sudanlı mevkidaşı Orgeneral Awad Mohammed Ahmed İbn Auf ve Sudan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kamal Abdel Ma’arouf el-Mahi Bashir ile görüştü.

Bakan Akar, sonrasında Cumhurbaşkanlığı Sarayında Sudan Devlet Başkanı Ömer El-Beşir ile bir araya geldi. Görüşmelerde, iki ülke arasındaki savunma ve askeri işbirliği alanları, bölgesel güvenlik konuları ve Türkiye’nin Sudan’da kurmayı planladığı askeri eğitim merkezleri ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aralık ayındaki Sudan ziyaretinde restore edilmesini istediği Sevakin Adasındaki çalışmalara ilişkin konular ele alındı. İHA

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.