Anadolu Ajansı (AA) Haber Akademisi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Polis Akademisi'nin işbirliğiyle düzenlenen "13. Dönem Savaş Muhabirliği Eğitimi"nde habercilerin zorlu eğitimi devam ediyor.
SAVAŞ MUHABİRLİĞİ ZORLU EĞİTİMİ
Yayın Organı : Ayrıntılı Haber Gazetesi
Şehir : İstanbul
Yayın Tarihi : 14.09.2018
Görsel Kaynak : AA / Abdulhamit Topal

Savaş, afet ve olağanüstü hallerde görev yapacak uluslararası operasyonel muhabirlerin yetiştirilmesi amacıyla düzenlenen "13. Dönem Savaş Muhabirliği Sertifika Programı"na katılanlar, programın ikinci haftasında, Özel Harekât Başkanlığı'nda başlayan eğitimlerini Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile sürdürüyor.

AA, TİKA ve Polis Akademisi iş birliğiyle düzenlenen programa Afganistan, Bangladeş, Bosna Hersek, Filipinler, Kamerun, Karadağ, Kenya, Nijer, Pakistan, Sırbistan, Somali, Sri Lanka ve Yemen'den 24 muhabir, kameraman, spiker ve yapımcı katılıyor.

Kursiyerlere, AFAD uzmanları tarafından afetlerde karşılaşabilecekleri riskler hakkında psikolojik ve teknik bilgi verildi. Uygulamalı eğitimlerde, kursiyerler, deprem bölgelerinde neler yapabileceklerini ve olası kurtarılma senaryolarında nasıl davranmaları gerektiğini öğrendi. AA

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.