Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün açtığı örgü bebek yapımı kursu Niğde’de kadınların büyük ilgisini görüyor. Kursiyerler örgü bebek kursuna katıldıkları için mutlu olduklarını açıkladılar.
ÖRGÜ BEBEK KURSUNA YOĞUN İLGİ
Yayın Organı : Hamle Gazetesi
Şehir : Niğde
Yayın Tarihi : 07.12.2018
Görsel Kaynak : AA / Tahir Turan Eroğlu

Niğde’de kurularak faaliyete geçen ve her yıl açtığı kurslarla ile büyük ilgi gören Halk Eğitim Merkezi bu yıl da açtığı birbirinden güzel kurslar ile kursiyerlerini eğiterek iş sahibi yapmaya devam ediyor.

“Örgüden Bebek Kursu”

Son zamanlarda yurtdışından Türkiye’ye getirilen oyuncakların, bebeklerin sağlığa zararlı maddeler içermesinden dolayı Niğde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kadınların isteği üzerine el sanatları kurslarından olan örgüden bebek kursunu açtı.

“25 Kursiyer Katılıyor”El Sanatları öğretmeni Neslihan Ünsal nezaretinde 25 kadın kursiyere haftanın belirli günleri Örgü Bebek kursuna katıldılar. El emeği ve göz nurunu ortaya koyan kadın kursiyerlerin yaptıkları birbirinden güzel örgü bebeklerin sergilenmesi mutlu etti.

“Şık İğne Tekniği”

El Sanatları öğretmeni Neslihan Ünsal; “Amigurumi, Japon kökenli bir kelime olup, örgü örenlerin çok iyi bildiği şık iğne tekniğinin oyuncak yapımına uyarlanmış halidir. Bu teknik ile çok güzel oyuncaklar, hediyelik ve dekorasyonda kullanılmak üzere çeşitli objeler yapılabilir” dedi.

“Eğlenceli Oyuncaklar”

Hızla yapılan herkesi etkisi altına alan örgü ile güzel, sevimli, eğlenceli oyuncaklar ortaya çıkmakta olduğuna vurgu yapan El Sanatları öğretmeni Neslihan Ünsal, konuşmasına devamla şunları belirtti:

“Şiş ve İğne İle Oyuncak”

Bu çalışmaların en güzel yanı yüzde yüz sağlıklı doğal ve eğlenceli olmasıdır. Kimyasal oyuncaklara alternatif sağlayan örgü bebekler annelerin tercihi olmalıdır. Şiş ve tığ ile oyuncak bez bebek kursumuzda kadınlar hem torunlarına hem de çocuklarına bez bebek örüyorlar. Günde iki kursumuz bulunmaktadır.

“Bez Bebek Yapıyorlar”

Sabahları bir gurup öğleden sonra da bir gurup olmak üzere iki grup halinde bez bebek kursumuzda kadınlar anneler bez bebek yapıyorlar. Yoğun bir talep vardır kursumuza ve kursumuzda toplam 50 öğrenci vardır. Ayrıca burada annelerinizin kadınların yaptığı bez bebekleri sevgi evlerinde kalan çocuklara da hediye edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.