2006 yılından bu yana bölgeye insani yardımını sürdüren ve Gazzelileri o tarihten bu yana yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, 8,5 tonluk ilaç yardımını da bölgeye ulaştırdı.
KIZILAYIN İLAÇ YARDIMI GAZZE’YE ULAŞTI
Yayın Organı : Kazankaya Gazetesi
Şehir : Erzincan
Yayın Tarihi : 06.12.2018
Görsel Kaynak : AA / Issam Rımawı

Daha önce de bölgedeki hastanelere ilaç sevk eden Türk Kızılayı, İsrail ablukası nedeniyle ilaç sıkıntısı yaşayan Gazze’ye, hastaların tedavisi için 8,5 tonluk 2 konteyner ilaç ve tıbbi malzeme desteğinde bulundu. Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’na teslim edilen tıbbi yardım yaşanan ilaç sıkıntısını hafifletmeye yardımcı olacak. İlaç yardımının yanı sıra gıda ve giyim yardımı da yapan Kızılay, bölgeye kazandıracağı Afet ve Lojistik Merkezi’nin de inşaatının tamamlanması için çalışmalarını sürdürüyor.

“Gazze’deki Hastanelerin En Az 6 aylık İhtiyacını Karşılamış Olduk”

İlaç ve tıbbi malzemelerin Gazze’de tesliminde bulunan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Türkiye'den gönderdiğimiz ve gerekli izin süreçlerinin tamamlanması süresince Batı Şeria'nın Nablus şehrindeki Filistin Kızılayına ait depoda tutulan ilaçlar tırlara yüklenerek Gazze’ye ulaştırıldı. İlaçlarla, bölgedeki hastanelerin en az 6 aylık ihtiyacını karşılamış olduk. Daha öncede mayıs ayında Filistin Kızılayına 100 bin dolar değerinde ilaç ve tıbbi malzeme desteğinde bulunmuştuk. İlaç ve diğer yardımlarımız ihtiyaç kalmayana kadar devam edecek.” dedi. Yetimlere Gıda ve Giyim Yardımı Gazze’de El-Emel Yetimhanesini de ziyaret ettiklerini belirten Kınık, burada kalan yetimlere gıda ve giyim yardımı yaptıklarını söyledi.

Hollanda Diyanet Vakfının da bu anlamda destek verdiğini aktaran Kınık, eski binalarını yenileme, koruma altındaki yetimlere verilen hizmetin kalitesinin artırılması gibi çalışmalarla El-Emel Yetimhanesine desteklerini sürdürdüklerini aktardı. Afet ve Lojistik Merkezi Yapılıyor Filistin Kızılayı için yaptırılan Afet ve Lojistik Merkezi inşaatını yerinde izlediklerini kaydeden Kınık, “Gazze'deki bu kısa ziyaretimizde Kızılay olarak sağlayabileceğimiz ihtiyaçları tespit edip yardımları ulaştırmak için görüşmelerde bulunduk. Afet ve Lojistik Merkezini de en kısa sürede bitirip hizmete sunacağız.” ifadesini kullandı.

Genel Başkan Kınık’ın Gazze ziyaretine Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük de eşlik etti. Kaynak: www.kizilay.org.tr

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.