Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluş ayı olan ramazan ayı boyunca yurdun ve dünyanın dört bir yanından gelecek yüz binlerce misafirin ağırlanacağı Eyüp Sultan Camisi, Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından en ince ayrıntısına kadar temizlendi.
EYÜP SULTAN RAMAZANA HAZIR
Yayın Organı : Ayrıntılı Haber Gazetesi
Şehir : İstanbul
Yayın Tarihi : 16.05.2018
Görsel Kaynak : AA / Emrah Yorulmaz

Mekke, Medine ve Kudüs'ten sonra İslam âleminin dördüncü önemli merkezi kabul edilen Eyüp Sultan Camisi avlusu ve meydanı sabah saatlerinde, Kâbe’nin temizliğinde de kullanılan gül suyu ile yıkandı.

Yapılan temizliğin ardından meydan ve çevresi gül kokularına bezenirken ekipler cami içinde de halıları süpürdüler, yıkadılar, son işlem olarak ise gül suyu döktüler. Bu işlem ramazan ayı boyunca her gün uygulanacak. Böylelikle Eyüp Sultan'a gelen misafirler gül kokusuyla karşılanacak.

Bu arada Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın da meydana gelerek hazırlık çalışmalarını takip etti. Eyüp Sultan Meydanı'nda basın mensuplarına, ramazan hazırlıkları ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Aydın, “Eyüpsultan Belediyesi olarak her yıl ramazan ayını hazırlıklı bir şekilde karşılayacağız. Bugünden itibaren Eyüp Sultan Merkez Camimizin her tarafı gül suyuyla yıkandı. Aynı zamanda ilçemizde 120’den fazla cami de temizlendi ve ramazana hazır hale getirildi. Ramazan ayı boyunca meydanda yaklaşık 250 civarında personelimiz tam zamanlı olarak görev yapacak.” şeklinde konuştu. M. Sami Yavaş

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.