Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 Liderler Zirvesi nedeniyle gerçekleştirdiği Arjantin ziyaretine refakat eden eşi Emine Erdoğan, başkent Buenos Aires’te Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Dr. Ricardo Gutierrez Çocuk Hastanesi’ne verilen ekipman desteği teslim törenine katıldı.
EMİNE ERDOĞAN, ARJANTİN’DE TESLİM TÖRENİNDE
Yayın Organı : Türkiye Haberci Gazetesi
Şehir : İstanbul
Yayın Tarihi : 11.01.2019
Görsel Kaynak : AA / Cem Öksüz

Türkiye’nin Buenos Aires Büyükelçiliği rezidansında düzenlenen törene, Arjantin İslam Merkezinden temsilciler de iştirak etti.

“Emine Erdoğan, Arjantin İslam Merkezine Kreş Müjdesi Verdi”

Emine Erdoğan, programda yaptığı konuşmada, İslam Merkezi’ne TİKA tarafından yapılması planlanan kreş müjdesini verdi. Büyük coşku ile karşılanan kreş müjdesi nedeniyle birlik temsilcileri Emine Erdoğan'a teşekkür etti.

Programda Emine Erdoğan'a, ziyarete katılan bakan eşleri de eşlik etti. Törende konuşan Arjantin-Türk Dostluk Grubu temsilcisi Marcelo Wechsler, Emine Erdoğan’ın kadınların güçlenmesine verdiği destekleri takdirle takip ettiklerini belirterek, Türkiye-Arjantin dostluğunun geleceğine yapılan bu yatırımlara dair umutlarını paylaştı.

Arjantin Hükûmeti adına Sağlık Sekreteri Yardımcısı Dr. Mirta Susana Rodriguez de hibe törenine katılarak, Türkiye’nin verdiği destek nedeniyle teşekkürlerini ifade etti ve bu bağışın çocukların sadece sağlığı değil, bedeni ve ruhi gelişimleri adına da önemine dikkat çekti.

Dr. Ricardo Gutierrez Çocuk Hastanesi, Buenos Aires'teki en eski hastanelerden ve halk sağlığı adına ülkedeki öncü kuruluşlardan birisi olarak hizmet veriyor. TİKA’nın hibeleri, Göz Hastalıkları Polikliniği, Yoğun Bakım Ünitesi ve Tıbbi Görüntüleme Merkezinde kullanılacak.

 

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.