Çine Hüseyin Özkan İlkokulunda gerçekleştirilen proje ile çocuklara paylaşma ve yardımlaşma duygusu kazandırılıyor.
PAYLAŞMA VE YARDIMLAŞMAYI ÖĞRENİYORLAR
Yayın Organı : Çine Madran Gazetesi
Şehir : Aydın
Yayın Tarihi : 09.11.2018

Çine Hüseyin Özkan İlkokulu Okul Yönetimi çocuklara paylaşma ve yardımlaşma duygusu kazandırmak ve çocuklarda var olan bu duyguları pekiştirmek adına bir proje başlattı. 'İhtiyacın yoksa as, ihtiyacın varsa al' sloganıyla birlikte Kızılay Haftası'nda başlatılarak önemi artırılan askıda simit projesi öğrenciler tarafından hayata geçirildi. Öğrenciler bu sayede öğretmenleri tarafından derslerde verilen yardımlaşma ve paylaşma eğitimini bizzat yaşayarak öğreniyor.

"En Güzel Hediye"

Çine Hüseyin Özkan İlkokul Rehber Öğretmeni Günay Eroğlu, "Sınıf öğretmenimiz Hasan Karagöz ile çocuklarımıza yönelik askıda simit projesi başlattık. Bu projeyi şu an tamamiyle çocuklar sürdürüyor. Ücretini ödeyerek bir simit alan öğrencimiz diğer bir arkadaşının simit ihtiyacını gideriyor. Bir gün ücretini ödeyerek bir arkadaşının simit yemesine vesile olan öğrencimiz diğer bir gün giderek bir başka arkadaşının ücretini ödediği simiti yiyerek paylaşma ve yardımlaşmanın nasıl bir duygu olduğunu bizzat yaşayarak öğreniyor ve önemini kavrıyor. Buradaki amacımız öğrencilerimizin paylaşma ve yardımlaşma olgularını pekiştirmek. Projemiz çok güzel gidiyor, bu öğrencilerimizin büyüyünce hayırsever birer birey olduklarını hayal etmek ise biz öğretmenlere verilebilecek en güzel hediye" dedi.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video, ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.