Hakkâri Belediyesi, “Estetik-Dekoratif Kent Aydınlatma” projesi kapsamında hastane kavşağına ay yıldız ve ters laleli aydınlatma sistemi kurarak kent merkezine renkli bir hava kattı.
AY YILDIZ VE TERS LALELİ AYDINLATMA
Yayın Organı : Hakkâri İl Sesi Gazetesi
Şehir : Hakkâri
Yayın Tarihi : 13.02.2018
Görsel Kaynak : AA / Hakkâri Belediyesi

Hakkâri Belediyesi, hastane kavşağına renkli bir hava kattı.

Hakkâri Belediye Başkanlığı tarafından "2017 Hakkâri Dönüşüm Programı" kapsamında hazırlanan "Hakkâri Estetik-Dekoratif Kent Aydınlatma" projesi kapsamında daha önce çarşı merkezi Atatürk Caddesi ile Bulvar Caddesi üzerinde yer alan iki kavşakta kırmızı beyaz ledli ay yıldız ve mavi beyaz ledli 3 boyutlu yıldız prizma şeklinde estetik aydınlatma çalışması yapılmıştı.

Çalışmalara kaldığı yerden devam eden Hakkâri Belediyesi, proje kapsamında yer alan Dağgöl Mahallesi Gençlik Caddesi üzerindeki hastane kavşağında ay yıldız ve ters lale çiçekli aydınlatma sistemi kurarak kente estetik bir görünüm kazandırdı.

Kent merkezine kazandırılan “Estetik-Dekoratif Kent Aydınlatma” projesi sayesinde havanın kararmasıyla beraber aydınlatılan cadde ve sokaklar, estetik bir görünüm oluşturarak kent merkezine farklı bir hava katıyor. İrfan Temeş  

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.