Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından gönderilen AFAD Deprem Simülasyon tırı Manisa'ya geldi.
AFAD’IN DEPREM SİMÜLASYON TIRI
Yayın Organı : Alaşehir 5 Eylül Gazetesi
Şehir : Manisa
Yayın Tarihi : 14.06.2018

12 Hazirana kadar Cumhuriyet Meydanı'nda bulunacak olan AFAD tırında vatandaşlara yönelik verilecek eğitimlerle deprem anında neler yapılması ve yapılmaması konusunda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

AFAD Eğitmenleri Hasan Berber ve Neslihan Çalışkan tarafından 10.00 ile 24.00 saatleri arasında 6’şarlı gruplar halinde verilen eğitimlerde vatandaşların deprem anında dikkat etmesi gereken noktalar anlatılıyor. AFAD tırının bayramın ardından da Kütahya’da eğitim vereceği öğrenildi.

AFAD eğitmeni Hasan Berber, “Burada verdiğimiz eğitimlerle tüm halkımızı bilinçlendirmeyi, en azından herhangi bir doğal afet neticesinde yapmaları gereken çok basit bir davranışla hayatlarını nasıl kurtarabileceklerini anlatmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin çeşitli illerinde AFAD Deprem Simülasyon tırıyla vatandaşları bilgilendiriyoruz. diye konuştu. İHA

 

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.