Katar ve Türkiye'nin diplomatik ilişkilerinin başlamasının 45. yılında iki ülke ilişkisinin ulaştığı düzeyden gurur duyduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk ekonomisini hedef alan spekülatif girişimler sırasında gösterdiği dayanışma ve iş birliği için kendisi ve Türk halkı adına Katar'a teşekkür etti.
TÜRKİYE-KATAR YÜKSEK DÜZEYLİ STRATEJİK KOMİTE TOPLANTISI
Yayın Organı : El Arabi El Cedid
Kayıt Tarihi : 26 Kasım 2018
Ülke : İngiltere
Görsel Kaynak : AA/Cumhurbaşkanlığı/Murat Çetinmühürdar

     Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Âl Thani de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da pazartesi günü İstanbul’da dördüncüsü düzenlenen Yüksek Düzeyli Stratejik Komite toplantısı sırasında ülkeleri arasındaki stratejik ittifakın önemine ve zor zamanlarda birbirlerinin yanında durmaya vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk halkının Katarlı kardeşlerini hedef alan yaptırımları ve ablukayı başarısızlığa uğratmak için büyük çaba verdiğini söylerken, "gerçek dost zor zamanda belli olur" deyimini hatırlatarak iki ülkenin, karşılaştıkları zor zamanlarda dayanışma ve iş birliği içinde hareket ettiklerini belirtti.

     Katar Prensi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Katar'ın Türkiye'nin yanında durmasına teşekkür etmesi üzerine, kardeşlik bağlarından dolayı bunu yapmanın Katar'ın görevi olduğunu, Türkiye'nin Katar'ın yanında durmasını unutmayacaklarını ve Türkiye’nin gelecekte herhangi bir şeye ihtiyaç duyması halinde yanında yer alacaklarını söyledi.

      Katar ve Türkiye'nin diplomatik ilişkilerinin başlamasının 45. yılında iki ülke ilişkisinin ulaştığı düzeyden gurur duyduğunu dile getiren Erdoğan, Türk ekonomisini hedef alan spekülatif girişimler sırasında gösterdiği dayanışma ve iş birliği için kendisi ve Türk halkı adına Katar'a teşekkür etti. 

     Taraflar ikili ilişkilerinin ulaştığı seviyeden duydukları mutluluğu dile getirirken, Katar Emiri, Türkiye Cumhurbaşkanı ile pek çok konuda görüştüğünü, görüşülen konular arasında iktisadi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinin bulunduğunu belirtti.

  Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.